Reklama

12 nowych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Poniedziałek, 2 Marzec 2020

Dwanaście nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w niedzielę w Wielkiej Brytanii, przez co ich liczba zwiększyła się do 35. To największy wzrost liczby zachorowań w ciągu jednego dnia od 31 stycznia, gdy wykryto dwa pierwsze przypadki w tym kraju
 
Jak poinformował naczelny lekarz Anglii Chris Whitty, trzy z nowych przypadków to osoby, które miały kontakt z jednym z wcześniej zakażonych, sześć osób wróciło niedawno z Włoch, a dwie z Iranu. Władze medyczne próbują ustalić sposób zakażenia 12. osoby spośród nowych przypadków, bo osoba ta nie podróżowała w ostatnim czasie za granicę, nie wiadomo też, by miała kontakt z chorymi.
Nie podano, w jakich częściach kraju potwierdzono nowe przypadki. Dotychczas najwięcej z nich było w Anglii, ale w kończącym się tygodniu wykryto pierwsze zakażenia także w Walii i Irlandii Północnej. Do tej pory na obecność koronawirusa przetestowano w Wielkiej Brytanii ponad 10 tys. osób.
W poniedziałek rozszerzająca się epidemia będzie tematem posiedzenia rządowego sztabu kryzysowego pod przewodnictwem premiera Borisa Johnsona.
W niedzielę minister zdrowia Matt Hancock powiedział, że epidemia wciąż jest w fazie możliwej do opanowania, choć zastrzegł, że rząd przygotowuje się na najgorszy scenariusz. "Mamy jasną strategię walki z koronawirusem - jest to bardzo, bardzo duże wyzwanie. Robimy też plany na wypadek, gdyby sytuacja się pogorszyła, znacząco pogorszyła" - powiedział Hancock w rozmowie ze stacją Sky News.
W innej rozmowie, z BBC, sprecyzował, że możliwe w takiej sytuacji byłoby czasowe ponowne zatrudnienie tych lekarzy i pielęgniarek, którzy niedawno przeszli na emeryturę, odwołanie imprez i wydarzeń gromadzących dużą liczbę osób, zamknięcie szkół, wezwanie pracodawców, aby w miarę możliwości pozwalali na pracę zdalną, a także zachęcanie ludzi, by nie korzystali z transportu publicznego. 

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00