Reklama

Od dziś druga faza luzowania restrykcji

Poniedziałek, 8 Czerwiec 2020

Od poniedziałku zaczyna się w Irlandii druga faza luzowania restrykcji wprowadzanych w celu zatrzymania epidemii koronawirusa. Ze względu na dotychczasowe postępy, w drugiej fazie zostaną wprowadzone niektóre działania, które początkowo planowano na później

Mieszkańcy Irlandii od dziś mogą się przemieszczać po terenie całego hrabstwa, w którym mieszkają, lub w odległości do 20 km od domu, jeśli przekraczają granice hrabstw (do tej pory możliwe było tylko poruszanie się w promieniu 5 km od domu). Możliwe będą spotkania do sześciu osób z różnych gospodarstw domowych - zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w pomieszczeniach zamkniętych.
Wszystkie sklepy będą mogły być otwarte od poniedziałku, choć centra handlowe mogą wznowić działalność dopiero 15 czerwca. Muszą też wprowadzić zróżnicowane godziny otwarcia i podjąć stosowne kroki, by klienci nie gromadzili się w strefach gastronomicznych czy na ławkach.
Dozwolone będzie też otwarcie wszystkich bibliotek publicznych i placów zabaw dla dzieci. Mogą odbywać się zorganizowane ćwiczenia na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe, kulturalne lub społeczne dla maksymalnie 15 osób, zaś zawodowi sportowcy mogą wznowić treningi. Do 25 zwiększy się maksymalna dopuszczona liczba osób uczestniczących w pogrzebach.
W mocy pozostają natomiast zalecenia, aby pracować z domu, jeśli jest to możliwe, oraz by unikać komunikacji publicznej, a jeśli się z niej korzysta - by zasłaniać twarz, co dotyczy też innych zamkniętych przestrzeni publicznych. Zalecane jest także powstrzymywanie się od podróży zagranicznych, o ile nie są one niezbędne, a przyjeżdżający do Irlandii powinny izolować się przez 14 dni, choć na razie nie jest to prawny obowiązek.
Irlandzki rząd początkowo planował pięć faz znoszenia restrykcji, ale w tym tygodniu - w związku z zadowalającym postępem w walce o zatrzymanie epidemii - zdecydował się skrócić ten proces do czterech faz. Są one wprowadzane w trzytygodniowych odstępach.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00