Reklama

Joanna Kanska i jej wypowiedź o Polakach. Kto ma rację?

Środa, 3 Luty 2010

Joanna Kanska – polska aktorka znana z serialu BBC “Capital City” wywołała niemały skandal swoją wypowiedzią dla „The Sun”. Aktorka mieszka na wyspach od 1981 roku.

Jej wypowiedź głosiła między innymi, że ona nie identyfikuje się z nowymi emigrantami z Polski, którzy wprowadzają w Wielkiej Brytanii bałagan i chaos. Którzy są też leniwi i ogólnie nie warto się z nimi zadawać.

Aktorka w tym artykule negatywnie wypowiadała się nie tylko o Polakach, ale o imigrantach w ogóle, jej zdaniem ma być ich na wyspach za dużo.

Według oświadczenia, które Joanna Kanska złożyła na swoim profilu na portalu „nasza-klasa” w ubiegłą niedzielę, jej wypowiedź została zmanipulowana. Pisze tam między innymi :„Zwrot, który został użyty w tytule (chodzi o „leniwych Polaków” – przypisek red.), nie był moim stwierdzeniem i na pewno nie odzwierciedla on moich poglądów, co może potwierdzić każdy, kto mnie zna”.

“To, co naprawdę powiedziałam w tym wywiadzie, to to, że większość Polaków, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii, zintegrowali się z angielskim społeczeństwem i mają duży, pozytywny wkład w życie tego kraju. Jest to coś, z czego możemy być wszyscy dumni. Słowa “nie wszyscy Polacy są ciężko pracującymi emigrantami” były częścią twierdzenia, że większość Polaków, którzy tu przyjeżdżają SĄ ciężko pracującymi członkami społeczeństwa!” – dodaje aktorka.

“Zapytana, oczywiście przyznałam, że tak jak w każdej nacji i wśród naszych przyjezdnych znajdują się “niepożądane elementy”, ci, którzy przyjechali tu zwabieni relatywnie łatwo dostępnym systemem socjalnym. W przeciwieństwie do zarzuconego mi ataku na moich rodaków z dumą chwaliłam nasze osiągnięcia!”

Czyżby więc Polka stała się ofiarą gazety szukającej sensacji? Nie bylibyśmy specjalnie zaskoczeni. Chociaż prawda pewnie jak zwykle leży gdzieś pośrodku.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00