Reklama

Irlandzki poseł odpowiada Kaczyńskiemu

Sobota, 19 Wrzesień 2020

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi "Sieci" prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o ideologii LGBT, która "zniszczyła już inne społeczeństwa obywatelskie". Jako przykład podał Irlandię. Jego wypowiedź odbiła się szerokim echem na wyspie. Zareagował na nią jeden z irlandzkich europosłów, który stanowczo odpowiedział polskiemu politykowi

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" mówił o konieczności przeciwstawienia się ideologii LGBT, która według niego "zniszczyła już inne społeczeństwa obywatelskie".  "Ci, którzy nie walczyli - przykładów z Europy nie brakuje - przegrali. Ja ręki do tego, żebyśmy przegrywali z tym, co uważam za zagrażające samym fundamentom naszej cywilizacji, nie przyłożę. Jest to bowiem cywilizacja, jak to mówił mój śp. brat Lech Kaczyński, najbardziej życzliwa człowiekowi w dziejach świata. Z tym nurtem, który dzisiaj tak atakuje, walczyć trzeba - choć rozumnie. Rozumnie nie znaczy, że nie walczyć albo walczyć z jakąś niebywałą łagodnością czy bez gotowości użycia wszystkich środków, którymi dysponuje państwo w obronie prawa" - stwierdził Kaczyński.
"Jestem za tym, by aktywnie przeciwstawiać się tym zagrożeniom dla naszej cywilizacji, bo doświadczenia bierności pokazują zawsze ten sam efekt" - ocenił prezes PiS. Jako przykład wymienił Irlandię, która w jego ocenie nie tak dawno była krajem tak bardzo katolickim, że przy nim Polska "wyglądała na państwo z szalejącą bezbożnością", a dzisiaj "jest pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT".
Słowa prezesa PiS odbiły się szerokim echem w Irlandii - przytoczył je m.in. dziennik "Independent". Wypowiedź Kaczyńskiego oburzyła jednego z irlandzkich europosłów, który odpowiedział polskiemu politykowi na Twitterze.
"Panie Kaczyński, Irlandia to nowoczesny, postępowy kraj, w którym ludzie mogą być tym, kim są lub kim chcą" - napisał  Billy Kelleher z liberalnej partii Fianna Fáil.
Możesz być osobą LGBT i katolikiem, być katolikiem i nie być osobą LGBT, być osobą LGBT i nie być katolikiem lub żadnym z powyższych. Na szczęście jesteśmy pluralistyczną Republiką i myślę, że to wspaniałe!" - dodał irlandzki polityk.

 

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00