Reklama

Polski zapaśnik zdobył kolejne medale na matach Irlandii

Środa, 17 Luty 2010

Polska szkoła zapasów ciągle w cenie w Irlandii Północnej. Norik Koczarian, polski zapaśnik walczący na matach Irlandii – i nie tylko – dorzucił kolejne medale do swej kolekcji. Zdobył Mistrzostwo Irlandii Północnej, pokazał się też na czempionacie Wielkiej Brytanii.

Podejście Norika do zapasów może być wzorem dla wielu tak zwanych sportowych profesjonalistów. Nasz zapaśnik normalnie pracuje zawodowo, a treningi w tygodniu ma w kilku różnych miejscach Irlandii Północnej. My odwiedziliśmy go podczas zajęć w małej salce treningowej w Lisburn. Na macie do zapasów zaczyna się rozgrzewać kilkuosobowa grupka, kierowana przez trenera tutejszej kadry narodowej. Obok zaczynają ćwiczenia o wiele liczniejsi przedstawiciele sztuk walki. Zapaśnicy szybko przechodzą do treningowych starć. Norik, mimo że jest chyba z najlżejszej kategorii wagowej spośród wszystkich trenujących, nie daje się rzucić na matę żadnemu z przeciwników. Sam zaś umiejętnie kontroluje starcia. Widać, że miejscowi muszą się jeszcze sporo uczyć, chociaż według opinii naszego sportowca znajduje się wśród nich jeden niezły talent. – To młody, szesnastoletni chłopak – mówi Norik. – Gdyby chciało mu się odpowiednio trenować, to byłby kandydatem do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
Zapasy jednak dopiero powoli zdobywają popularność w Irlandii Północnej, chociaż Norik przyznaje, że nawet w ciągu minionego roku zauważył, że zainteresowanie tym sportem wzrasta. Na zawodach jest coraz więcej kibiców, na treningi przychodzą nowi adepci tej dyscypliny. Skoro zaś mowa o zawodach – to Norik w ostatnich miesiącach dorzucił kolejne medale do swej irlandzkiej kolekcji. – Udało mi się wygrać Mistrzostwa Irlandii Północnej – mówi. Zdobył też medal z Mistrzostw Republiki Irlandii. W Manchesterze uczestniczył również w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii. Tam zajął najbardziej chyba nie lubiane przez sportowców czwarte miejsce.
Już niedługo będzie można wesprzeć dopingiem Norika w walce w Otwartych Mistrzostwach Irlandii, które odbędą się w Carrickfergus pod Belfastem. Impreza zaplanowana jest na 24 kwietnia i nasz zapaśnik liczy na gorący doping polskich kibiców. – W Manchesterze na trybunach była grupa polskich kibiców – opowiada. – Ich doping okazał się naprawdę wspaniałym wsparciem.
Liczymy, że przy wsparciu polskich gardeł Norik sięgnie po najwyższe laury na zbliżających się mistrzostwach.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00