Reklama

Irlandzki program szczepień najszybszy w UE

Środa, 10 Luty 2021

Zdaniem sfer rządowych Irlandia jest obecnie krajem z najszybszym programem podawania szczepionek przeciwko COVID-19 we wszystkich krajach Unii Europejskiej

Według nie do końca oficjalnych danych Irlandia i Dania podały szczepionki 4,1 proc. populacji.  Stanowi to najwyższy poziom spośród 25 krajów śledzonych przez Europejskie Centrum Kontroli Chorób ”. Chodzi tu co prawda o kraje UE, a nie o całą Europę, ale dobrze się kojarzy. Choć według "Independent" ten poziom wyższy jest w Wielkiej Brytanii. Ale tej - jak wiadomo - już w UE nie ma.
Inwestorzy w Europie i na świecie monitorują postępy krajów w podawaniu szczepionek. Oczekuje się, że kraje, którym uda się przeprowadzić właściwy program szczepień, zaczną szybciej odbijać się ekonomicznie niż te, którym się to nie uda.
Wielka Brytania jest trzecia na świecie pod względem dawek szczepionek Covid-19 podawanych na każde 100 osób, według danych z centrum badawczego Our World in Data na Uniwersytecie Oksfordzkim.  Ponad 10 milionów ludzi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Ogółem w Wielkiej Brytanii podano około 15,8 dawek szczepionki na 100 osób. 
Tylko Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Seszele podały obecnie więcej dawek szczepionek Covid-19 na 100 osób niż Wielka Brytania.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama