Reklama

Fotograf chciał sfotografować delfina, a odkrył trzy starożytne łodzie

Piątek, 7 Maj 2021

W ciągu ostatnich dziewięciu dni irlandzki fotograf Anthony Murphy za pomocą drona, odnalazł trzy starożytne łodzie zanurzone w rzecze Boyne w hrabstwie Kildare 

Kiedy 27 kwietnia Anthony Murphy latał dronem nad rzeką Boyne w
poszukiwaniu delfina, zauważył kawałek drewna. Zanotował lokalizację i wrócił w czasie odpływu, aby udokumentować obiekt. Po obejrzeniu zdjęć, znajomi fotografa znający się na lokalnych zabytkach nie mieli wątpliwości, że była to łódź z bali. Jak pisze Newsweek, drugą i trzecią łódź odkryto najwyraźniej w ten sam sposób. Pierwsza z łodzi, która prawdopodobnie pochodzi z okresu pomiędzy 400 a 1654 rokiem n.e., była wcześniej znana lokalnym archeologom, jak podaje Times.
Starożytne łodzie z bali przypominają kajaki, które były w powszechnym użyciu między epoką neolitu a wczesnym okresem nowożytnym W 2018 r. rybacy wyłowili jedną z nich, której wiek szacuje się na około 5000 lat.
"Jestem zachwycony, że uwaga opinii publicznej została zwrócona na fascynujący aspekt naszej historii i archeologii" - napisał fotograf we wpisie na swoim blogu.

 

 

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama