Reklama

Euro 2020 rozpoczęte

Sobota, 12 Czerwiec 2021

W piątek wieczorem rozpoczęły się piłkarskie mistrzostwa Europy. Na inaugurację Włosi rozbili Turków 3:0

Turniej nosi nieoficjalnie nazwę "Euro 2020", ponieważ miał odbyć się przed rokiem. A nie odbył się, ponieważ mieliśmy pandemię. Teraz ma specyficzną formę, ponieważ zamiast w jednym czy ewentualnie dwóch krajach odbywa się w bodaj dwunastu. To kłopot dla wszystkich. Tak dla organizatorów, jak zawodników, czy też szczególnie kibiców. Na przykład mecze grupy, która w piątek rozpoczęła mistrzostwa część drużyn zagra we Włoszech, by przenieść się do Azerbejdżanu (Europa?) i znów wracać na kontynent. Niemniej, tak to zostało ustalone i tak musi być rozgrywane.
W piątek po krótkiej uroczystości, podczas której zaśpiewał Andrea Bocelli, a także irlandzki artysta Bono z zespołem U2 wykonał hymn mistrzostw zagrali piłkarze. Do przerwy było 0:0, ale potem Włosi pokazali, że nie na darmo mówi się o nich jako o jednych z faworytów turnieju. Turcy byli bezradni. Na tle Włochów wyglądali niestety tak, jak w niedawno w konfrontacji ze squadra azzura wyglądali polscy piłkarze.

Biało-czerwoni w poniedziałek rozpoczynają mistrzostwa meczem ze Słowacją. 19 czerwca spotkanie z Hiszpanią, 23 czerwca ze Szwecją.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama