Reklama

Olaf Boruc i Hugo Gwiazdowski powołani do reprezentacji Irlandii U-15

Czwartek, 22 Lipiec 2021

Na stronie internetowej irlandzkiej federacji pojawiły się powołania do reprezentacji U-15. Na liście znalazły się dwa polsko brzmiące nazwiska

Selekcjoner Jason Donohue powołał na obóz treningowy w Dublinie 29 młodych zawodników. Wśród nich są Olaf Boruc i Hugo Gwiazdowski. Obaj na co dzień reprezentują barwy Shamrock Rovers. W trakcie zgrupowania zostaną rozegrane sparingi, które pomogą trenerowi wybrać kadrę na wrześniowe mecze o punkty.
Boruc i Gwiazdowski występują w obronie, chociaż śledząc wcześniejsze wiadomości na ich temat, można znaleźć informację, że ten pierwszy grywał też na skrzydle. Młody gracz jest synem Bartłomieja Boruca, który swego czasu uczestniczył w programie rozrywkowym Big Brother. W Irlandii mieszka od kilkunastu lat.
„W poniedziałek Olaf po raz pierwszy założył koszulkę reprezentacji Irlandii i wyjechał na czterodniowe zgrupowanie reprezentacji. Trenowaliśmy z nim od jego pierwszego roku życia kiedy postawił swoje pierwsze kroki i to był wspaniały czas dzięki któremu zaszczepiliśmy w Olafie chęć do sportu, do piłki, do wygrywania i przegrywania, do gry zespołowej i do szacunku do przeciwnika. Teraz wszystko w jego rękach a raczej nogach i głowie” - napisał na Instagramie.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama