Anita Włodarczyk mistrzynią olimpijską, cztery medale Polaków

Wtorek, 3 Sierpień 2021

Anita Włodarczyk po raz trzeci została mistrzynią olimpijską w rzucie młotem. Jednego dnia polscy sportowcy na igrzyskach w Tokio zdobyli cztery medale. Do tej pory w sumie mieli dwa. Niestety nasi siatkarze prgrali 2:3 z Francją i po raz piąty z rzędu na kolejnych igrzyskach kończą udział w tej fazie turnieju

Dzień rozpoczął się od srebrnego medalu dwójki w kajakach. Zdobyły go Karolina Naja i Anna Puławska. Następnie bój o brązowy medal z Węgrem w zapasach w stylu klasycznym wywalczył Tadeusz Michalik w wadze do 97 kg. Medalista jest bratem Moniki Michalik, trzeciej na igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku.
W finale rzutu młotem mieliśmy aż trzy zawodniczki. Anita Włodarczyk pierwszym rzutem trafiła w siatkę, ale później stopniowo się poprawiała. Wygrała z dużą przewagą, osiągając 78,48 m. Druga Chinka Zheng Wang miała 77,03. A po brązowy medal sięgnęła Malwina Kopron - 75,49, która do ostatniej kolejki miała srebro, ale Chinka ją przerzuciła. Siódme miejsce w finale z wynikiem 73,93 osiągnęła Joanna Fiodorow.
Doliczając wcześniejsze złoto sztafety mieszanej 4x100 m oraz srebro czwórki wioślarek to dorobek polskich sportowców w Tokio wynosi - 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale. W sumie sześć. Igrzyska kończą się w niedzielę.