Reklama

Loty dalekiego zasięgu tylko dla zaszczepionych

Poniedziałek, 27 Wrzesień 2021

Linie lotnicze wznawiają loty za Atlantyk, ale tylko dla zaszczepionych. Przewoźnicy muszą dostosować się do tego, co wymyślą politycy. Irlandia znalazła się wśród nielicznych krajów, rezygnujących z certyfikatów covidowych

Niemiecka Lufthansa od listopada znów będzie wozić pasażerów do USA. Również LOT przywraca zawieszone z powodu pandemii połączenia do Chicago, Nowego Jorku czy Miami. Na pokład wejdą jednak tylko zaszczepieni. Dodatkowo będą oni musieli pokazać także negatywny wynik testu na COVID-19. To nie wymysł poszczególnych linii lotniczych, lecz decyzja administracji Joe Bidena. Na początku tygodnia USA ogłosiły, że na teren tego kraju będą mogli wjechać obywatele Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, ale tylko ci zaszczepieni.
Obecnie zdecydowana większość krajów europejskich wymaga przedstawienia certyfikatu szczepień, negatywnego wyniku testu PCR lub testu antygenowego. Niektóre kraje lub regiony nie wymagają żadnych dokumentów przy przekraczaniu granicy, ale już zameldowanie się w hotelu nie uda się bez odpowiedniego zaświadczenia. Tak jak w przypadku Wysp Kanaryjskich.
Wciąż wiele krajów europejskich, jak Włochy czy Francja, wymaga certyfikatów covidowych, np. gdy wchodzimy do restauracji lub gdy meldujemy się w hotelu. Jednak są też kraje, które z nich rezygnują, jak np. Irlandia czy Portugalia (od 1 października) .
 

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
ZAMKNIJ
 

 

 
 
Po decyzji Amerykanów LOT zmienił rozkład rejsów. Znalazło się w nim wiele zawieszonych na czas pandemii połączeń. Co prawda od roku odbywały się regularne rejsy, jednak w ograniczonym zakresie - do USA mogli wjechać tylko obywatele tego kraju i rezydenci oraz członkowie ich rodzin.
Jak odnaleźć się w gąszczu przepisów, które szybko się zmieniają? Aktualne informacje o wymogach wjazdu do różnych krajów znajdują się na rządowej stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.
Warto je śledzić również po zakupie biletu lotniczego, gdyż przepisy mogą się zmienić, jeśli czwarta fala pandemii zacznie przybierać na sile.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia

Wyposażone lokale do wynajęcia

016120620
Park West Enterprise Centre, Dublin 12 
Kierowca C+E - Praca w USA

Kierowca C+E - Praca w USA

733384427
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00