Albania - Polska 0:1

Wtorek, 12 Październik 2021

Polscy piłkarze wygrali z Albanią i najprawdopodobniej zajmą drugie miejsce w grupie eliminacji mistrzostw świata. Jak zajmą to drugie miejsce, to będą grali w barażach o udział na mundialu w Katarze. Mecz w Tiranie był przerwany na pół godziny, bo po bramce strzelonej przez naszych, Albańczycy zaczęli rzucać z trybun, czym popadło. W międzyczasie, Anglicy nie potrafili wygrać z Węgrami

Pierwsza połowa bardzo wyrównana. Albańczycy ani razu nie strzelili celnie na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Nasi raz, ale uderzenie Piotra Zielińskiego było zbyt słabe. Równy mecz. W Warszawie do przerwy, a nawet i po przerwie Albańczycy byli lepsi, a Polacy wygrali 4:1. Po pierwszej połowie trudno było powiedzieć, kto ten mecz może rozstrzygnąć.
Druga połowa wyglądała podobnie. Przez 20 minut. A potem nasi zdominowali mecz, chociaż właściwie nie stwarzali sytuacji. Ale w 77. minucie Mateusz Klich z Leeds United – wprowadzony w drugiej połowie dośrodkował, jakby od niechcenia do wprowadzonego jeszcze później Karola Świderskiego, który uderzył z woleja. W tzw. krótki róg, zaskakując wszystkich, łącznie z bramkarzem. Wtedy widzowie zaczęli rzucać wszystkim, co mieli pod ręką. I sędzia przerwał mecz.
Spotkanie zostało wznowione po mniej więcej pół godzinie. A do do końca, z doliczonym czasem, zostało prawie 20 minut. Choć mecz został przerwany w 77. minucie. Poza walką, nic konkretnego się nie wydarzyło. Tak czy inaczej, nasi byli lepsi.
W międzyczasie Anglicy grali z Węgrami, którzy dwukrotnie przegrali z Albanią. Więcej – Węgrzy przegrali u siebie z Anglikami 0:4. No i wicemistrzowie Europy, będąc zbyt pewnymi siebie do końca nie potrafili sobie poradzić. Dla nas to tym lepiej. W meczu z Albanią, by być pewnymi awansu z pierwszego miejsca w grupie, Anglicy nie będą mogli odpuścić.
ALBANIA – POLSKA 0:1 (0:0). Bramka: Świderski (77.).
Skład Polaków: Szczęsny – Dawidowicz, Glik, BednarekŻ (90. Helik) – Jóźwiak (70. Frankowski), Krychowiak, Zieliński, Moder (46. Klich), Puchacz (89. Bereszyński) – Lewandowski, BuksaŻ (70. Świderski).
Pozostałe mecze: Anglia – Węgry 1:1 (1:1), San Marino – Andora 0:3 (0:1).