Reklama

Skazany w Polsce ukrywał się w Irlandii

Niedziela, 7 Listopad 2021

44-latka, skazanego za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz oszustwa, zatrzymanego w lipcu br. w Irlandii, sprowadzono do odbycia w kary w Polsce – poinformowała w sobotę śląska policja

Jak przekazało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania od 2019 r., powinien bowiem odbywać kary pozbawienia wolności, które orzekły mu sądy z woj. śląskiego. Jego sprawę prowadzili policjanci kryminalni z Sosnowca.
Mężczyznę skazano m.in. na 2,5 roku więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, na 2,5 roku za złamanie zakazu sądowego, a także za oszustwa na wielką skalę. Po tym, jak sosnowieccy policjanci dowiedzieli się, że poszukiwany może ukrywać się poza krajem, Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania.
Kryminalni namierzyli go i w lipcu br. 44-latek został zatrzymany w Irlandii.
"Teraz został sprowadzony do Polski i trafił do Aresztu Śledczego w Warszawie, gdzie oczekuje na transport do docelowej jednostki penitencjarnej, w której odbywać będzie karę" – podała śląska policja.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama