Reklama

Od piątku znowu restrykcje dla podróżujących

Środa, 1 Grudzień 2021

Czwarta fala pandemii koronawirusa przybiera na sile i w związku z tym kolejne państwa decydują się na przywracanie obostrzeń bądź wprowadzanie nowych. Teraz do tego grona dołączyła Irlandia. Zobaczmy, jakie restrykcje będą tu obowiązywały podróżnych

W ciągu ostatnich kilku tygodni kolejne europejskie państwa (ale nie tylko) na nowo wprowadzają obostrzenia, które mają na celu zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. W Portugalii wprowadzono stan klęski żywiołowej, który potrwa przez kilka miesięcy. Z kolei Maroko całkowicie zamknęło swoje granice na 14 dni. Restrykcje dla podróżnych wprowadziła także Wielka Brytania, a teraz również Irlandia. Już od piątku (3 grudnia) wszyscy, którzy będą chcieli dostać się na teren tego państwa, będą musieli okazać negatywny wynik testu na koronawirusa.
Rząd państwa podjął decyzję o przywróceniu obowiązkowych testów na COVID-19. Dotyczy to zarówno osób niezaszczepionych, jak i zaszczepionych. Dopuszczalne są jednak zarówno testy antygenowe - wykonane do 48 h przed podróżą, jak i testy PCR - wykonane do 72 h przed wycieczką.
Nowe zasady będą obowiązywały podróżnych ze wszystkich krajów świata. Jak podaje portal Fly4free, wyjątkiem będą osoby przyjeżdżające tu z Irlandii Północnej. Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie będą sprawdzane wyniki badań na COVID-19, ale prawdopodobnie jeszcze na lotnisku przed wylotem. Więcej szczegółów władze kraju podadzą już niebawem.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama