Reklama

FIFA I UEFA jednak zawieszają Rosję. Polska zagra o MŚ

Poniedziałek, 28 Luty 2022

Rosyjskie kluby oraz federacja zostały zawieszone w rozgrywkach międzynarodowych przez FIFA i UEFA

Jeszcze w niedzielę FIFA poinformowała o nałożeniu sankcji na Rosję. Nie było w nich jednak tej najważniejszej i najbardziej wyczekiwanej przez świat: wyrzucenia rosyjskich drużyn z rozgrywek międzynarodowych. Była za to informacja o zmianie nazwy zespołu i braku możliwości występowania pod własną flagą i hymnem. Rosjanie mieli też rozgrywać mecze domowe na neutralnym terenie bez udziału publiczności.
Decyzja FIFA spotkała się z potężną krytyką. Szefowi światowej federacji piłkarskiej Gianniemu Infantino wypominano bliskie związki z Władimirem Putinem. Już w poniedziałek po południu agencja Reutera przekazała, że tego samego dnia światowa federacja wyda kolejne oświadczenie, w którym poinformuje o kolejnych sankcjach.
I tak się właśnie stało. FIFA przekazała, że wraz z UEFA zawiesza rosyjskie drużyny w międzynarodowych rozgrywkach. Oznacza to, że mecz Rosja - Polska w barażu o awans na mistrzostwa świata nie dojdzie do skutku! Na razie nie wiadomo, czy Polacy od razu awansują do finału, w którym zagrają ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy, czy FIFA przydzieli jej innego rywala w miejsce Rosjan.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama