Reklama

Nie dla pochówku L. Kaczyńskiego na Wawelu

Czwartek, 15 Kwiecień 2010

Tak tytułuje się jedna z grup społecznościowych, bardzo popularnego serwisu internetowego Facebook. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, bo maruderzy znajdą się zawsze. Uwagę przykuwa fakt, iż podobnych grup jest już kilkadziesiąt a liczba członków, którzy deklaruję dla nich poparcie, sięga kilkudziesięciu tysięcy!

We wtorek pod Kurią Krakowską zebrało się kilkaset osób skandujących: "Powązki", "Przesada", osób niezwykle poruszonych decyzją o pochowaniu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej na Wawelu. Możemy również zapoznać się z apelem Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz-Wajda: "Prezydent Lech Kaczyński był dobrym, skromnym człowiekiem, ale nie ma żadnych przyczyn, dla jakich miałby spocząć na Wawelu wśród Królów Polski - obok Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uważamy, że wysoce niestosowne jest w takiej sprawie powoływanie się na wybór rodziny.

Decyzja ta wywołuje poważne protesty i może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa." Mamy, więc do czynienia z wielkim, społecznym poruszeniem, do którego doprowadzono w wyniku niepotrzebnych i nieuzasadnionych decyzji. Czy tak powinna wyglądać żałoba? Czy jest to właściwy sposób na okazanie smutku związanego ze śmiercią kilkudziesięciu osób? Pytania te niestety nigdy nie powinny zostać zadane. Podobnie jak nikt nie powinien doprowadzić do sytuacji, w której odpowiedzi mogą bardzo radykalnie podzielić społeczeństwo. Czy gen. Jaruzelski również zostanie pochowany po śmierci obok Józefa Piłsudskiego?

Implikacje pewnych zdarzeń mogą przerosnąć nawet ambicję Pana Jarosława Kaczyńskiego. Jednakże w tej chwili czekamy na pogrzeb pary prezydenckiej, który przestał być tylko tragicznym wydarzeniem a stał się przedmiotem walki politycznej

Łukasz Gamrot

 

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00