Reklama

Irlandzcy biskupi wzywają do solidarności z Ukrainą

Piątek, 11 Marzec 2022

Biskupi irlandzcy zaapelowali do wszystkich chrześcijan, w tym do Patriarchy Cyryla i Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, o włączenie się w wysiłki na rzecz pokoju i pomocy humanitarnej dla Ukrainy – czytamy w komunikacie z zakończonej 9 marca sesji plenarnej episkopatu kraju

Episkopat Irlandii zachęca do solidarności z mieszkającą w tym kraju wspólnotą ukraińską, a także wskazuje, że zwykli Rosjanie nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za tę tragiczną sytuację. „To, czego jesteśmy świadkami w tych dniach, skłania nas ponownie do wezwania do dyplomacji i dialogu – do działań na rzecz prawdziwego ludzkiego braterstwa – jako jedynego sposobu rozwiązywania różnic i konfliktów” – czytamy w komunikacie.
Jednocześnie biskupi wzywają wiernych do otwartości na uchodźców, którzy przybędą do Irlandii. Wyrazili uznanie dla włączenia się wielu osób i instytucji w pomoc humanitarną i ogłosili specjalną zbiórkę na ten cel w niedzielę 27 marca. Zaznaczyli, że pomoc ta odbywa się za pośrednictwem Caritas Ukraina i Caritas Polska, które są silnie obecne w regionie i mogą strategicznie wykorzystywać zasoby w celu osiągnięcia największych efektów.

 

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama