Reklama

Irlandia Północna dołącza do programu Domy dla Ukrainy

Poniedziałek, 14 Marzec 2022

Irlandia Północna aktywnie włącza się w program wiz sponsorowanych Domy dla Ukrainy. Prace nad uruchomieniem programu już trwają, pomimo tego, że sama nie może tego wprowadzić w życie

Szczegóły dotyczące brytyjskiego programu Domy dla Ukrainy (ang. Homes for Ukraine) zostały podane przez rząd w weekend. W ramach systemu wiz sponsorowanych Brytyjczycy będą mogli indywidualnie przyjmować uchodźców z Ukrainy do swojego domu lub do swojej pustej posiadłości na okres co najmniej sześciu miesięcy, a w zamian za to otrzymają od państwa pomoc w wysokości £350 miesięcznie.
Brytyjczycy nie będą musieli znać rodzin (głównie matek z dziećmi), które będą chciały przyjechać na Wyspy, a kojarzenie osób potrzebujących z osobami, które tę pomoc będą w stanie zaoferować, będzie się odbywać za pośrednictwem różnych kanałów. Rząd stworzy w tym celu dedykowaną stronę internetową, ale mieszkańcy Wysp będą też mogli zapraszać rodziny, o których usłyszą na przykład w mediach społecznościowych. Jednak zarówno uchodźcy, jak i „sponsorzy”, będą musieli następnie przejść procedurę weryfikacji przez Home Office.  

 

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama