Reklama

Lotnisko w Shannon znosi ograniczenia dotyczące płynów w bagażu podręcznym

Niedziela, 20 Marzec 2022

Port lotniczy w Shannon uruchomił nowy system kontroli pasażerów, co oznacza, że stare ograniczenia dotyczące zakazu przewozu płynów powyżej 100 ml, które zostały wprowadzone w 2006 roku, nie mają już zastosowania do pasażerów wylatujących z lotniska Shannon. Nie trzeba będzie również wyjmować z bagażu laptopa czy tabletu

Lotnisko zainwestowało w system kontroli bezpieczeństwa o wartości 2,5 miliona euro, który oznacza, że pasażerowie mogą przewozić butelki z płynami, żelami i balsamami powyżej starego limitu 100 ml – takie jak woda butelkowana, alkohol, żywność dla niemowląt, leki, napoje, puszki aerozolowe i przybory toaletowe – i mogą szybciej przechodzić przez zabezpieczenia niż wcześniej. Dzięki temu wyjmowanie laptopów z toreb kabinowych podczas kontroli bezpieczeństwa na tym irlandzkim lotnisku to już przeszłość.
Nowy system unowocześnił sprzęt ochrony lotniska w terminalu, umożliwiając pasażerom trzymanie płynów w torbach podczas przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa. Technologia nie wymaga oddzielania płynów w przezroczystym worku, co stało się standardową praktyką. Obecnie w Shannon nie ma już ograniczeń co do wielkości płynów w bagażu podręcznym, o ile mieszczą się one w torbie kabinowej.
Jeśli pasażer wylatuje z Shannon to musi pamiętać, że pojemniki na płyny muszą być przewożone w bagażu podręcznym i być pojemnikami do ponownego zamykania i muszą być okazywane na żądanie funkcjonariuszom kontroli bezpieczeństwa. Przechodząc przez punkt bezpieczeństwa pasażera, należy umieścić torbę kabinową zawierającą płyny na samej górze przedmiotów znajdujących się na tacy kontroli bezpieczeństwa, aby przymocować do niej wszelkie inne przedmioty, takie jak płaszcze i paski. Wszystkie płyny muszą znajdować się wyłącznie w bagażu podręcznym. Można zapakować je samodzielnie przed dotarciem do strefy kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Shannon, aby zapewnić szybki proces weryfikacji.
Lotnisko wskazuje, że w innych portach lotniczych dalej obowiązują stare przepisy. Ograniczenia dotyczące płynów nadal obowiązują na innych lotniskach, więc mogą mieć na nich wpływ podczas tranzytu lub przesiadki – i będą obowiązywać po powrocie przez inny węzeł lotniczy. Pojemniki muszą być pojemnikami do ponownego zamykania i muszą być okazywane na żądanie funkcjonariuszom kontroli bezpieczeństwa.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia

Wyposażone lokale do wynajęcia

016120620
Park West Enterprise Centre, Dublin 12 
Kierowca C+E - Praca w USA

Kierowca C+E - Praca w USA

733384427
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00