Reklama

Kraje, które zniosły restrykcje covidowe - w tym obie Irlandie

Sobota, 2 Kwiecień 2022

Kolejne kraje na świecie rezygnują z polityki covidowej i znoszą większość restrykcji wjazdowych. To dobra wiadomość dla tych, którzy już teraz planują zagraniczny wyjazd. Do których państw można wjechać bez szczepienia, testu na koronawirusa i kwarantanny? Lista całkowicie otwartych dla turystów krajów z każdym tygodniem się wydłuża

Europa oraz inne kontynenty coraz szerzej otwierają się na turystów. Kolejne kraje, wskazując na mniejsze zagrożenie ze strony koronawirusa i coraz wyższy wskaźnik szczepień, decyduje się na stopniowe luzowanie restrykcji wjazdowych wprowadzonych w ramach walki z Covid-19. 
Które kraje nie wymagają szczepień i testów na Covid-19 od turystów? To najbardziej aktualne zestawienie kierunków, które otworzyły swoje granice bez żadnych restrykcji.

Na liście krajów/kierunków w Europie, do których można wjechać bez żadnych restrykcji (dotyczy to zarówno osób zaszczepionych, jak i niezaszczepionych), znajdują się: 

Anglia,Czarnogóra, Czechy, Dania, Holandia, Węgry, Szwecja, Norwegia, Madera, Słowenia, Irlandia, Irlandia Północna, Islandia, Liechtenstein,Litwa, Mołdawia, Rumunia,  Szkocja,  Szwajcaria, Walia, Wyspy Owcze.

Znajdzie się też kilka państw poza Europą, które nie wymagają od podróżujących zaświadczeniu o szczepieniu czy testów na Covid-19. Są to:  Dominikana, Meksyk, Kostaryka, Jordania, Arabia Saudyjska, Curacao, Aruba, Malediwy,
Zjednoczone Emiraty Arabskie, Mongolia.

Na liście znalazła się również Kuba, ale tutaj turyści muszą spełnić ważny warunek. Z obowiązku testu są zwolnieni wszyscy podróżni (również ci niezaszczepieni), ale tylko wtedy, gdy przylecą na Kubę lotem czarterowym, czyli w ramach zorganizowanej wycieczki z biurem podróży. 

Portal Fly4free stworzył również listę krajów, gdzie nie jest niezbędny certyfikat szczepień, ale osoby niezaszczepione muszą przedstawić negatywny wynik testu na obecność Covid-19. W tym zestawieniu pojawiły się: Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Włochy, Portugalia kontynentalna, Macedonia Północna, Albania, Egipt, Turcja,
Seszele, Peru. 
Chociaż przepisy wjazdowe w przypadku wymienionych krajów są poluzowane, warto mieć też na uwadze obostrzenia obowiązujące na miejscu. Każde państwo ma swoje własne restrykcje związane z pandemią. Dodatkowo trzeba pamiętać, że przy wjeździe do niektórych miejsc konieczne jest też wypełnienie specjalnego formularza lokalizacyjnego.  

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia

Wyposażone lokale do wynajęcia

016120620
Park West Enterprise Centre, Dublin 12 
Kierowca C+E - Praca w USA

Kierowca C+E - Praca w USA

733384427
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00