Reklama

Rosja wyemitowała apel irlandzkiego premiera z prośbą o przeprosiny za stosowanie gróźb

Poniedziałek, 16 Maj 2022

Rosyjska telewizja państwowa wyemitowała prośbę irlandzkiego premiera o przeprosiny w związku z symulacją ataku nuklearnym na Irlandię. Dodatkowo prowadzący stwierdził, że "to nie było miłe, że Irlandia stała się poboczną ofiarą Wielkiej Brytanii". Myliłby się jednak ktoś, sądząc, że Rosjanie naprawdę postanowili przeprosić

Dwa tygodnie temu rosyjska telewizja państwowa pokazała symulację ataku jądrowego niszczącego Irlandię i Wielką Brytanię. Teraz w programie prowadzonym przez Dmitrija Kisielowa, prokremlowskiego prezentera państwowej telewizji Rossija 1 - znanego jako "rzecznik Władimira Putina" - wyemitowano oświadczenie irlandzkiego premiera Micheala Martina.
Szef rządu w Dublinie domagał się przeprosin w związku ze skandalicznym materiałem. Przedstawioną przez rosyjską telewizję państwową inscenizację Marin określił jako "zastraszanie". Sam Kisielow stwierdził, że irlandzki premier "wpadł we wściekłość" po emisji symulacji.
Najpierw odczytano treść oświadczenia, potem natomiast Kisielow stwierdził, że "to nie było miłe, że Irlandia stała się poboczną ofiarą" Wielkiej Brytanii. "Rzecznik Putina" powiedział widzom: - W Irlandii silną reakcję wywołały uwagi, które padły w naszym programie dwa tygodnie temu, w odpowiedzi na groźbę brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, że uderzy w Rosję bez konsultacji z NATO.
Następnie przeprosiny przerodziły się w atak. - Przypomnijmy, że była to groźba skierowana do nas z Londynu. Wtedy Boris Johnson postawił prowokacyjną i całkowicie bezpodstawną hipotezę, że Rosja może rzekomo użyć taktycznej broni jądrowej na Ukrainie - powiedział Kisielow.
Zdaniem "rzecznika Putina" jego słowa mają "charakter antywojenny". Kisielow podkreślał przy tym, że domaga się przeprosin od Johnsona. - Ale my nikogo nie zastraszamy. Mówienie o naszych możliwościach ma charakter antywojenny. Jak to się mówi, nie zaczynajmy wojny. To się źle skończy, lepiej żyć w pokoju - powiedział.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia

Wyposażone lokale do wynajęcia

016120620
Park West Enterprise Centre, Dublin 12 
Kierowca C+E - Praca w USA

Kierowca C+E - Praca w USA

733384427
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00