Polscy siatkarze ograli Meksyk

Poniedziałek, 29 Sierpień 2022

Polscy siatkarze odnieśli drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata. W niedzielny wieczór w katowickim Spodku  bez większego trudu pokonali Meksyk 3:0 (25:17, 25:14, 25:19) i są już pewni awansu do 1/8 finału. We wtorek czekają Amerykanie, którzy pokonali Bułgarię 3:0 i też mają dwa zwycięstwa. To będzie ostatni mecz w grupie.

Po bardzo pewnym zwycięstwie nad Bułgarią 3:0 na inaugurację mistrzostw świata, polscy siatkarze w niedzielę znów byli zdecydowanym faworytem. Biało-czerwoni mierzyli się z reprezentacją Meksyku i każdy inny wynik niż szybkie 3:0 dla Polski byłby ogromną niespodzianką. Z kolei wygrana za trzy punkty miała zapewnić Polakom awans do 1/8 finału jeszcze przed ostatnim meczem grupowym z Amerykanami, w związku z czym Nikola Grbić nie kombinował i na początku wprowadził do boju swoją podstawową szóstkę.
Rywale rozpoczęli ten mecz wiedząc, że nie mają nic do stracenia. I na początku spotkania sprawiali Polakom problemy dobrymi zagrywkami i skuteczną grą w ataku. Trwało to jednak tylko do połowy seta, a dokładnie do stanu 14:13 dla Polski. Potem biało-czerwoni zdobyli cztery punkty z rzędu nie dając rywalom skończyć ataku, a samemu popisując się skutecznymi kontrami. W ten sposób odskoczyli przeciwnikom na 18:13, a później poszło już z górki.