Polscy siatkarze wygrali 3:1 z Amerykanami. Niepokonani na MŚ

Środa, 31 Sierpień 2022

Reprezentacja Polski po bardzo dobrym meczu pokonała Stany Zjednoczone 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21) i z trzema wygranymi zwyciężyła w grupie C siatkarskich mistrzostw świata. Dzięki temu Polacy w fazie pucharowej będą rozstawieni z numerem 1.

Jeszcze nie wiadomo, z kim w niedzielę 4 czerwca w 1/8 finału zmierzą się Biało-Czerwoni, ale po takim meczu jak z Amerykanami, którzy w Lidze Światowej ograli nas 3:0, trudno bać się kogokolwiek.
Już w pierwszym secie Polacy długo prowadzili, ale rywale od stanu 23:22 dla gospodarzy spotkania w katowickim Spodku wygrali trzy piłki i seta.
Potem jednak drużyna prowadzona przez Nikolę Grbicia pokazała klasę. Bartosz Kurek i Kamil Semeniuk kończyli większość akcji. Brawo!
Teraz faza pucharowa, co oznacza, że każda porażka kończy udział w turnieju. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie powinniśmy dostać na początek niekoniecznie mocnego rywala.