Lewandowski z hat trickiem dla Barcelony, Zieliński z dwoma golami dla Napoli w Lidze Mistrzów

Środa, 7 Wrzesień 2022

Robert Lewandowski ustrzelił hat tricka w swoim pierwszym występie dla Barcelony w Lidze Mistrzów, Piotr Zieliński trafił dwa razy dla Napoli. Świetny wieczór dla polskich piłkarzy w Champions League. Obaj zostali wybrani najlepszymi piłkarzami swoich spotkań.

Nie będziemy opisywać wszystkich występów Lewandowskiego w barwach "Barcy", ale to wypada odnotować. Na rozpoczęcie fazy grupowej Barcelona rozbiła na Camp Nou czeską Viktorię Pilzno 5:1. Kapitan polskiej reprezentacji dwa razy uderzył dołem zza linii pola karnego. W ostatnich sekundach pierwszej połowy trafił "szczupakiem". Zdobył dla gospodarzy gola na 2:0, a następnie na 3:1 i 4:1.
Ma już w Lidze Mistrzów 89 goli, jest pod tym względem wyraźnie trzeci w historii. Zdobył już szóstego hat tricka - poprzednie zdobywał dla Borussii Dortmund i Bayernu Monachium.
W drugim meczu tej grupy były klub Roberta - Bayern Monachium - wygrał w Mediolanie z Interem 2:0.
Natomiast w innej grupie błysnął też Piotr Zieliński. Jego Napoli nadspodziewanie wysoko ograło Liverpool 4:1. Polak w 5. minucie wykorzystał rzut karny, a po raz kolejny trafił niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy. A przy bramce na 2:0 miał jeszcze asystę. Mogło być nawet lepiej, bo przy stanie 1:0 Napoli miało drugiego karnego, ale polski pomocnik odstąpił. I gospodarze gola nie zdobyli.