Polska - Arabia Saudyjska 2:0. Gol Lewego, kapitalny Szczęsny

Sobota, 26 Listopad 2022

Polska pokonała Arabię Saudyjską 2:0 i ma duże szanse na wyjście z grupy mistrzostw świata w Katarze. Po golach Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny.

Przez większość meczu przeważali Arabowie. W 39. minucie nasi skontrowali, a wcześniej mieliśmy jedną szansę (Krystian Bielik) i nagle po szansie Roberta Lewandowskiego, polski kapitan podał do Piotra Zielińskiego, który chwilę potem trafił pod poprzeczkę.
Za chwilę rywale dostali rzut karny po faulu Bielika. Ale Szczęsny nie dość, że obronił, to odbił dobitkę. W pierwszej i drugiej połowie też bronił. Fenomenalnie.
Nasi niby nie grali, ale co jakiś czas robili kontry. Arkadiusz Milik trafił w poprzeczkę, Lewandowski w słupek. A potem "Lewy" odebrał piłkę obrońcy i strzelił swojego pierwszego gola na mistrzostwach świata (cztery lata temu zagrał trzy razy i nie strzelił).
I potem nasz najlepszy mógł jeszcze raz strzelić, ale zatrzymał go bramkarz. Niby rywale grali w piłkę, ale to myśmy wygrali.

POLSKA - ARABIA SAUDYJSKA 2:0 (1:0); Zieliński (39.), Lewandowski (82.).
Skład Polaków: Szczęsny - CashŻ, Glik, Kiwiior Ż, Bereszyński - Frankowski, Bielik, Krychowiak, Zieliński (62. Kamiński) - Milik  Ż(71. Piątek), Lewandowski.,