Polska - Argentyna 0:2. Ale Szczęsny obronił karnego Messiego. W niedzielę gramy z Francją

Czwartek, 1 Grudzień 2022

Polska reprezentacja piłkarska wywalczyła awans z grupy na mistrzostwach świata  po 36 latach. Po porażce z Argentyną 0:2. I po tym, że fenomenalnie broniący Wojciech Szczęsny odbił rzut karny Lionela Messiego. W niedzielę Polacy w 1/8 finału rozgrywek zagrają z Francją.

Argentyna była wyraźnie lepsza. Polacy robili co mogli, ale mogli niewiele. W pierwszej połowie głównie się broniiliśmy i w 36. minucie sędziowie uznali, że nasz bramkarz w wyskoku uderzył w głowę Messiego. Dotknął, jednak po wybiciu piłki. Decyzja po akceptacji VAR na naszą niekorzyść. Jednak skończyło się dobrze, bo Szczęsny obronił karnego Messiego.

W 1974 roku Jan Tomaszewski obronił dwa karne na mistrzostwach. No, to mamy drugiego takiego bramkarza..
Ale rywale strzelili nam gola w 57. sekundzie drugiej połowy i potem trochę z nami się bawili. Potem podwyższyli wynik i znów się bawili.

W międzyczasie Meksyk grał z Arabią Saudyjską i wygrywał 2:0. A, gdyby to się utrzymało, to decydowałaby liczba żółtych kartek otrzymanych w turnieju (byłby to pierwszy przypadek w historii). Na koniec Meksyk stracił bramkę, jednak i bez tego Polska miałaby drugie miejsce w grupie.
Pierwsze oznaczałoby mecz w 1/8 finału z Australią. Drugie oznacza mecz z Francją. Z obrońcą tytułu. Francuzi w ostatnim meczu grupowym przegrali z Tunezją 0:1. Ale grali rezerwowym składem i już im nie zależało.

W polskim meczu do ostatnich sekund drżeliśmy, by w równolegle rozgrywanym spotkaniu Meksyk nie przesadził. A u nas, żeby Argentyna nam nie strzeliła. Jednak - skończyło się dobrze.

Polska – Francja o awans do ćwierćfinału w niedzielę po południu.

POLSKA - ARGENTYNA 0:2 (0:0): MacAllister (46.), Alvarez (67.).
Skład Polaków: Szczęsny -  Cash, Glik, Kiwior, Bereszyński (72. Jędrzejczyk) - Zieliński, Krychowiak (83. Piątek), Bielik (62. D.Szymański), Frankowski (46 Kamiński) - Świderski (46. Skóraś), Lewandowski.

Meksyk - Arabia Saudyjska 2:1 (0:0).