Reklama

Darmowa sesja informacyjna o języku polskim w irlandzkich szkołach 17 kwietnia 2023

Piątek, 24 Marzec 2023

Zapraszamy na darmową sesję informacyjną o języku polskim w irlandzkich szkołach w dniu 17 kwietnia 2023, o godzinie 19.00

  • Moje dziecko chodzi do irlandzkiego liceum. Co powinnam zrobić, aby język polski był uczony w szkole średniej, do której uczęszcza moje dziecko?
  • Jestem uczennicą w 3 klasie irlandzkiego liceum. Chciałabym zdawać maturę z języka polskiego, ale nie wiem, jak się do tego przygotować, nie wiem, jak wygląda egzamin. U mnie w szkole nie ma nauczyciela języka polskiego. Jak wygląda matura z języka polskiego w irlandzkim systemie ?
  • Jestem uczniem i słyszałem coś o tym, że trzeba mieć portfolio do matury, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Co to jest portfolio, do czego jest potrzebne, jak je zrobić?
  • Mieszkam w Donegal, w mojej szkole nie ma innych uczniów polskiego pochodzenia. Chciałabym zdawać maturę z języka polskiego i dobrze się do niej przygotować, ale w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby mi pomóc. Czy są bezpłatne zajęcia online przygotowujące do matury z języka polskiego? Chciałabym uczyć się online.
  • Jestem uczennicą na 4. roku, robię teraz Transition Year, mieszkam w County Mayo. Czy są bezpłatne zajęcia sobotnie z języka polskiego dla maturzystów w Galway? Kiedy powinnam się zapisać? Gdzie mogę się zapisać? Czy mogę z tym zaczekać do początku ostatniego roku, jak już będę w klasie maturalnej?
  • Jestem nauczycielem/ nauczycielką wykształconym/ą w Polsce i chciałbym/łabym uczyć języka polskiego w irlandzkiej szkole. Co powinienem/ powinnam zrobić, aby móc uczyć języka polskiego? Jak dostać pracę w irlandzkiej szkole?

Na te, i wiele innych pytań dotyczących języka polskiego w irlandzkich szkołach, bezpłatnych zajęć maturalnych sobotnich w Dublinie, Cork i Galway, jak również online, uzyskasz odpowiedzi podczas kolejnej sesji informacyjnej dla rodziców, uczniów i naczycieli. Spotkanie informacyjne dla uczniów i rodziców odbędzie się online, 17 kwietnia 2023 o godz.19.00 i będzie prowadzone po polsku. Zapisać można się po kliknięciu w link TUTAJ lub skanując poniższy kod QR i wypełniając krótki formularz.

Warto wiedzieć, że naukę języka polskiego można zorganizować w irlandzkim liceum na każdym etapie. Od września 2020 język polski został wprowadzony do irlandzkiej podstawy programowej w szkołach średnich. Oznacza to możliwość zorganizowania bezpłatnych zajęć z języka polskiego. Oznacza to również możliwość zdawania matury z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Organizacja zajmująca się wprowadzaniem języka polskiego do irlandzkich szkół średnich to Post-Primary Languages Ireland, która realizuje to zadanie na zlecenie irlandzkiego ministerstwa oświaty.

Agnieszka Grochola
Doradca metodyczny, Post-Primary Languages Ireland

www.ppli.ie 

www.languagesconnect.ie

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia

Wyposażone lokale do wynajęcia

016120620
Park West Enterprise Centre, Dublin 12 
Kierowca C+E - Praca w USA

Kierowca C+E - Praca w USA

733384427
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00