Polska - Irlandia 3:0 w ampfutbolu

Piątek, 7 Czerwiec 2024

Reprezentacja Polski pokonała Irlandię 3:0 w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w ampfutbolu rozgrywanych we Francji. Był to jednak dla biało-czerwonych najtrudniejszy jak dotąd mecz w turnieju.

Polacy do najlepszej ósemki europejskiego czempionatu awansowali z pierwszego miejsca w swojej grupie, gdzie pokonali 7:0 Grecję, 15:0 Szkocję i 6:0 Niemców. Ich bilans w trzech dotychczas rozegranych spotkaniach to 28 zdobytych bramek i brak straconych. Teraz przyszedł czas na fazę pucharową, gdzie najpierw w 1/4 finału zespół trenera Dmytro Kameko zmierzył się z Irlandią.
Turcja, która broni tytułu mistrzowskiego zdobytego przed czterema laty w Krakowie, w pierwszym czwartkowym meczu 1/4 finału pokonała Niemców aż 11:0 już czekała w półfinale na zwycięzcę tego ćwierćfinału. W parze polsko-irlandzkiej to Biało-Czerwoni byli faworytami, ale - szczególnie w pierwszej połowie - trudno był im z tej roli się wywiązać.