Polska - Chorwacja 3:3 w Lidze Narodów

Środa, 16 Październik 2024

Polscy piłkarze na PGE Narodowym w Warszawie prowadzili, potem przegrywali 1:3, a na koniec grali z przewagą piłkarza i omal nie wygrali. Do ćwierćfinału rozgrywek Ligi Narodów raczej nie awansują, ale spaść z najwyższej klasy rozgrywkowej też nie powinni.

Niedługo przed rozpoczęciem spotkania uraz zgłosił Robert Lewandowski, więc został na ławce rezerwowych. Mimo to nasi radzili sobie dzielnie i nieoczekiwanie Piotr Zieliński zdobył prowadzenie.
Kiedy jednak Chorwaci wyrównali po niesamowitej petardzie z woleja wszystko się posypało. Nasza obrona robiła szkolne błędy, Marcin Bułka nic nie wybronił i zrobiło się 1:3. Czyli, jakby po meczu.
Znów nieoczekiwanie gola zdobył Nicola Zalewski, co dawało pewne nadzieje.
I rzeczywiście w drugiej połowie, po 60. minucie Michał Probierz od razu dokonał trzech zmian, m.in. wpuszczając Lewandowskiego. Ten asystował przy trafieniu Sebastiana Szymańskiego z dystansu, a następnie to jego poza polem karnym sfaulował chorwacki bramkarz i dostał czerwoną kartkę. W międzyczasie Bułka kikakrotnie ładnie obronił.
Polacy przez prawie 20 minut grali z przewagą, ale wynik już się nie zmienił. Przed końcem pierwszej połowy z powodu urazu straciliśmy Pawła Dawidowicza, w drugiej Piotra Zielińskiego.
Ponieważ w innym meczu naszej grupy Szkoci bezbramkowo zremisowali z Portugalczykami, to układ jest jasny. Na dwie kolejki przed końcem Portugalia i Chorwacja mają praktycznie pewny awans do ćwierćfinału. O trzecie miejsce, czyli o utrzymanie walczą Polska i Szkocja. Trzy punkty na naszą korzyść. Nawet, gdyby Szkoci pokonali Chorwatów i doszli Polaków, to naszym do celu wystarczy remis.

POLSKA - CHORWACJA 3:3 (2:3): Zieliński (5.), Zalewski (44.), Szymański (68.) - Sosa (19.), Sucic (24.), Baturina (26.).
Skład Polaków: Bułka - Bednarek, Dawidowicz (38. Piątkowski), Kiwior - Kamiński (62. Ameyaw), Moder (62. Oyedele), Zieliński ż(74. Kapustka), Szymański, Urbański, Zalewski - Świderski (62.  Lewandowski).

SZKOCJA - PORTUGALIA 0:0.