Wystawa The Celtics Knots - Irish & Polish Inspirations - Dublin - Miejsce Spotkania Dwóch Kultur w Pryzmacie Sztuki
Już wkrótce przestrzeń ekspozycyjna w County Library Tallaght w Dublinie stanie się areną magicznego spotkania dwóch kultur. Wystawa "THE CELTIC KNOTS - IRISH & POLISH INSPIRATIONS", zaplanowana w terminie od 3 do 31 października przeniesie widzów w świat mistycznego piękna celtyckich węzłów, które zostaną ukazane w zupełnie nowym kontekście - połączone z malarstwem abstrakcyjnym.
Wystawa malarstwa Beaty Knapik to wyjątkowe wydarzenie, które łączy irlandzkie i polskie dziedzictwo kulturowe ze sztuką współczesną.
Wizualna Magia Węzłów Celtyckich.
Soczysta paleta barw i subtelne efekty fluorescencyjne wprowadzają magię do prac artystki. Kolory oraz intensywność kompozycji zmieniają się w zależności od oświetlenia, tworząc dynamiczną i niepowtarzalną wizualną podróż, w której obrazy żyją własnym życiem.
Wernisaż inauguracyjny zaplanowany jest na 5 października (godz. 18-20.).
Patronem honorowym wystawy jest Ambasador RP w Irlandii, zaś partnerem projektu są: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Irlandii, County Library Tallaght -Dublin oraz South Dublin County Council.
Wystawa cieszy się wsparciem mediów takich jak „Radio Cenzura”, magazyn „Mir” oraz tygodnik „Nasz Głos”(„Nasza Gazeta”).
Autorem projektu jest doświadczona artystka i projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Beata Knapik. Prace artystki wielokrotnie były publikowane w prestiżowych magazynach kobiecych i wnętrzarskich w Polsce oraz znajdują się w wielu galeriach i prywatnych kolekcjach sztuki na całym świecie.
Wraz z wystawą "THE CELTIC KNOTS - IRISH & POLISH INSPIRATIONS" odbędą się warsztaty edukacyjne, podczas których uczestnicy będą mogli samodzielnie tworzyć przedmioty zdobione węzłami celtyckimi. Warsztaty zaplanowano na 14 października
Wystawa "THE CELTIC KNOTS - IRISH & POLISH INSPIRATIONS" przeniesie się także do codziennego życia dzięki autorskiemu kalendarzowi na rok 2024. Kalendarz zdobią prace Beaty Knapik, które będzie można zobaczyć w trakcie wystawy. Węzły celtyckie, wplecione przez polską artystkę w abstrakcyjne opowieści o ciekawych miejscach w Irlandii, staną się mostem łączącym kulturę i tożsamość Irlandii i Polski.