Reklama

Irlandczycy nieprzyjaźni i chciwi?

Środa, 4 Lipiec 2012

Właściciel zamku Blarney twierdzi, że to nie deszcz jest czynnikiem, który rujnuje irlandzki sektor turystyczny, ale reputacja Irladczyków jako:          "Nieprzyjaznych i chciwych".                                                                                                                                                                            

Sir Charles Colthurst powiedział, że czerwcowe ulewy nie wpłynęły na liczbę odwiedzających najsłynniejszy zamek w kraju, bo "ludzie wiedzą, jaka tutaj jest pogoda."

Uważa natmiast, że turyści z Wielkiej Brytanii odkładają podróż na Zieloną Wyspę, ponieważ Irlandczycy stracili swoją słynną irlandzką gościnność, a krajobraz został zniszczony przez budownictwo mieszkaniowe.

Arystokrata widzi oznaki ożywienia w liczbie odwiedzających z Europy Środkowej i Ameryki, ale nie z Wielkiej Brytanii, która nadal jest najważniejszym rynkiem.

 Częściowo powodem zastoju była polityka gospodarki na Morzu Irlandzkim, ale przede wszystkim jak twierdzi Sir Charles, postawa przyjęta w Irlandii w okresie boomu gospodarczego.

"Mamy opinię w Anglii jako kraj nieprzyjazny i chciwy,   pełen złych dróg i krajobrazów, które zostało zniszczone przez wysyp domków. Ludzie przyjeżdżają do Irlandii z trzech powodów -gościnności, krajobrazów i otwartości. Wszystko to przeminęło w czasach  celtyckiego Tygrysa i czeka nas dużo pracy, aby zmienić tę percepcję."

Jednak Fiona Buckley, szefowa  Fáilte Ireland South West, obaliła argumenty Sir Charlesa twierdząc, że zagraniczni turyści konsekwentnie oceniają irlandzką gościnność na jak najwyższym poziomie.

Pani Buckley przytacza wyniki ankiet z  Visitor Attitudes Surveys, przeprowadzanych przy wyjeździe  turystów  z kraju, które bardzo wysoko oceniają życzliwość i gościnność irladzką.

Czyli jak jest z tą gościnnością ?

Komentarze
reklama
Nadchodzące wydarzenia
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00