Nasi koszykarze dali łupnia drużynie UCD Marian

Środa, 14 Listopad 2012

W meczu 5 kolejki Division 2 zespół Medicus Polish Basket podejmował drużynę UCD Marian. Jest to jedna z najlepszych drużyn w Irlandii posiadająca swoje zespoły w każdej dywizji oraz najwyższej klasie rozgrywek - Superleague. Nasi zawodnicy spodziewali się trudnego pojedynku więc od początku meczu postanowili wyjść wysoką i agresywną obroną oraz szybkim rozgrywaniem piłki. Dało to prowadzenie 19-10 po I kwarcie. W drugiej części spotkania na boisku pojawili się wszyscy zawodnicy i dzielnie walczyli o utrzymanie przewagi nad przeciwnikiem. Wynik po pierwsze połowie spotkania : 33-28.

Początek III kwarty to popis gry obronnej MPB, szybkie kontry i wysoka skuteczność pozwoliły odskoczyć na 25 punktów, popisowe akcje gospodarzy o mało nie doprowadziły do furii ich trenera, który próbował ratować swoją drużynę przerwami w grze oraz dyskusjami z sędziami. Ostatnia część gry to zaciekłe ataki UCD, które pozwoliły tylko zmniejszy rozmiary porażki.

Atut własnej sali, świetna gra na tablicach oraz dobra skuteczność pozwoliły odnieść 3 zwycięstwo z rzędu.  Pierwszy raz od początku istnienia drużyny kontuzje nie wypaczają wyników spotkań. Przemeblowany skład pozwala wierzyć, że do końca rozgrywek MPB utrzyma wysoką formę. Z 4 zwycięstwami oraz 1 porażką nasza drużyna plasuje się w górnej części tabeli.

Kolejny mecz już w następny wtorek 20 listopada o godzinie 20.15 przeciwko drużyne Killester. Zapraszamy do wspólnego kibicowania. Adres: Poppintree Community Centre, D11

Tu znajdziecie cały terminarz rozgrywek.