Walka Katie Taylor - Karolina Graczyk już dziś wieczorem

Piątek, 22 Luty 2013

Już dziś wieczorem w ringu w Citywest Hotel w Dublinie staną naprzeciw siebie Karolina Graczyk i Katie Taylor. Taylor w Irlandii przedstawiać nie trzeba. Jej ostatni, życiowy sukces, złoty medal na olimpiadzie w Londynie odbił się Katie-manią na Zielonej Wyspie. 27-latka został zasypana gradem gratulacji, a jej popularność gigantycznie wzrosła.

Karolina Graczyk to 26 letnia zawodniczka z Konina w województwie wielkopolskim. Jej największym sukcesem było zdobycie brązowego medalu na Amatorskich Mistrzostwach Świata Kobiet na Barbadosie w 2010 roku w kategorii do 60kg (Taylor wówczas zdobyła złoto).

Już wcześniej obie zawodniczki spotykały się ze sobą. Niestety dwukrotnie wygrywała Irlandka, jednak Graczyk zapowiada, że zna Taylor dobrze i wie na czym ma koncentrować się, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo nad mistrzynią olimpijską.

Transmisję "Elite Senior Boxing Finals - Road To Rio Starts Here" na żywo przeprowadzi irlandzka telewizja RTE 2 od godziny 21:45. Gala jednak rozpocznie się od godziny 19:00. Przekaz także będzie dostępny za pośrednictwem RTE.ie/sport (zakładka live).

1. 49kg: Hugh Myres (Ryston) v TJ Waite (Cairn Lodge)
  2. 57kg: Michaela Walsh (Holy Family) v Joanna Lambe (Carrickmacross)
  3. 52kg: Michael Conlan (St John Bosco) v Chris Phelan (Ryston)
  4. 64kg: Ross Hickey (Grangecon) v Ray Moylette (St Anne's)
  5. 56kg: Declan Geraghty (Crumlin) v Gary McKenna (Old School)
  6. 60kg: Sean McComb (Holy Trinity) v George Bates (St Mary's)
  7. 75kg: Jason Quigley (Finn Valley) v Roy Sheehan (St Michael's Athy)
  8. 91kg: Tommy McCarthy (Oliver Plunkett) v Jimmy Sweeney (Drimnagh)
  9. 81kg: Joe Ward (Moate) v Ken Egan (Neilstown)
  10. 60kg additional bout: Katie Taylor (Ireland) v Karolina Graczyk (Poland)
  11. 69kg: Adam Nolan (Bray) v Willie McLaughlin (Illies GG)
  12. 54kg: Michelle Lynch (Golden Gloves) v Dervla Duffy (Ryston)
  13. 64kg: Sarah Close (Holy Family) v Kelly Harrington (Corinthians)
  14. 91+kg: Sean Turner (Drimnagh) v Niall Kennedy (Gorey)

Bilety na "Elite Senior Boxing Finals - Road To Rio Starts Here" zostały wyprzedane. Ostatnią walkę Polki i Irlandki oraz galerię zdjęć z ich pojedynku znajdziecie tutaj.

Pamiątkową statuetkę ze strony Polskiego Związku Bokserskiego dla Katie Taylor przekaże V-ce Prezes PZB Mustafa Kocinoglu.