Reklama

Karolina Graczyk przegrywa z mistrzynią olimpijską Katie Taylor

Sobota, 23 Luty 2013

Niestety, ale nie mamy dobrych wieści z Dublina. Sześciokrotna mistrzyni Polski w boksie amatorskim w wadze do 60 kg, Karolina Graczyk przegrała swoją walkę z dużo bardziej utytułowaną Irlandką, Katie Taylor.

Oto nasz raport z walki:

Runda I. Głodna walki Taylor od samego początku rzuciła się na swoją rywalkę. Była zdecydowanie szybsza i wydaje się bardziej zdeterminowana. Chęć zwycięstwa po sześciomiesięcznej przerwie oraz możliwość walki przed własną publicznością podziałały na Irlandkę jak czerwona płachta na byka. Polka starała się bronić i kontratakować, gdy było to możliwe. Wynik po pierwszej rundzie wynosił 9:2 dla Taylor.

Runda II. Taylor nieco osłabła i do głosu próbowała dojść Polka. Niestety jej ataki były niecelne, a momenty otwarcia się Graczyk były szybko wykorzystywane przez Taylor. Mistrzyni Polski chciała bardziej zaznaczyć swoją obecność, jednak sędziowie punktowali rundę na korzyść zawodniczki z Bray, 8:1.

Runda III. Wydawało się, że obie zawodniczki zaczęły spokojnie, jednak atak przeprowadzony przez Irlandkę w 45 sekundzie i prawy prosty na twarz nakazał sędziemu liczenie naszej bokserki. Nie czekaliśmy długo, a arbiter po raz kolejny liczył zawodniczkę z Konina. Wynik rundy - 6:2 dla Taylor.

Runda IV. Taylor - mistrzyni olimpijska z Londynu, mimo iż znała wynik i tak chciała pokazać publiczności i swojej rywalce kto rządzi w ringu. Graczyk próbowała atakować, ale sędziowie nie zaliczyli jej ani jednego czystego trafienia. Wynik 5:0 dla Irlandki.

Przewaga Katie Taylor była bezsporna, jednak wydaje się, że kilka trafień wykonanych przez Karolinę Graczyk powinno być odnotowanych przez sędziów. Nie zmienia jednak to faktu, że Irlandka była lepsza i zasłużyła na wygraną. Końcowy wynik 28:5.

Przed walką irlandzka publiczność bardzo serdecznie przywitała Polkę, a po walce serdecznie jej podziękowała.

Redakcja KierunekIrlandia.eu gratuluje wygranej Katie Taylor i życzy jej dalszych sukcesów. Karolinie Graczyk dziękujemy za emocje i czekamy z niecierpliwością na kolejne pojedynki.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00