Polacy po ostatnim zwycięstwie o krok od awansu do Dywizji I

Poniedziałek, 25 Luty 2013

Killester - MPB 40 - 80

W przedostatnim meczu sezonu zasadniczego 2012::13 Division 2 nasi koszykarze udali się do Sutton na mecz rewanżowy z miejscową drużyna Killester. Co roku mecze tych drużyn dostarczają wielu emocji. W pierwszym meczu po zaciętej walce na własnym parkiecie wygrali Polacy 58-46. Jadąc na mecz spodziewali się niezwykle trudnego pojedynku.

1361813811-killester.jpgOd początku meczu wszystko co zaplanowali zawodnicy Medicus wychodziło im w 100%. Założenia taktyczne, celne rzuty za 3, świetna gra w obronie i przechwyty pozwoliły prowadzić 10 punktami po I kwarcie.

Kolejne odsłony nie przyniosły żadnych emocji poza świetnymi akcjami Medicus Polish Basket. Po pierwszej połowie przewaga wynosiła 22 punkty. Kibice oraz zawodnicy miejscowej drużyny przecierali oczy ze zdumienia po kolejnych udanych akcjach gości. W całym meczu nasi zawodnicy
trafili 8 razy za 3 punkty, mieli ponad 10 przechwytów i kilka zbiórek w ataku.

Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniała przewaga 40 punktów. Wszyscy interesujący się koszykówka wiedzą, że taki wynik to różnica klas. Był to jeden z najlepszych meczów w tym sezonie MPB.

Cieszy to tym bardziej, że taka forma przyszła w odpowiednim momencie. Do zakończenia rozgrywek został już tylko jeden mecz. Przeciwnikiem będzie drużyna Tolka Rovers. mecz ten zadecyduje o awansie do Division I.
Mecz ten rozegrany zostanie najprawdopodobniej we wtorek 26/02 o godzinie 20.00 w Poppintree Community Centre (jest to mecz przełożony, wiec dokładna data nie została jeszcze potwierdzona). Informacje o potwierdzeniu znajdziecie na Facebooku zespołu.

{youtube:UdPbwiXntA8;620;380;}