Reklama

Lot / Flight

Piątek, 22 Marzec 2013

W filmie" Lot" Denzel Washington wcielił się w postać pilota samolotu, który delikatnie mówiąc ma problem z alkoholem i narkotykami. Pewnego feralnego dnia, gdy Washington po długiej, mocno zakrapianej nocy pojawił się w kokpicie ma miejsce awaria samolotu. Na szczęście kapitanowi udało się wylądować i sprawić że liczba ofiar była relatywnie mała.

Ale niestety fakt jest faktem, że nasz as przestworzy był pijany jak bela. Nie będę Wam zdradzał całej fabuły bo oczywiście nie oto chodzi, ale jest kilka pytań. Czy Denzel przyzna się, zwłaszcza przed samym sobą do alkoholizmu? Czy podejmie się leczenia? I jak na to zareaguje jego syn, który się do niego nie odzywa oraz jak zareagują jego przyjaciele i najważniejsze - jakie będą tego wszystkiego konsekwencje? Jeśli chcecie wiedzieć - zapraszam do kin.

Denzel, o czym nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jest jednym z najlepszych aktorów naszych czasów. Ale mam z nim jeden problem - jego twarz cierpiętnika. Ostatnie kilka filmów to "jedna i ta sama twarz", która nie zmienia się ani na jote. To tak jakby ogladnąć Czarka Pazurę przed i po "13 posterunku". Przed był aktorem różnorodnym. Po - prawie w każdym filmie przebijał się na pierwszy plan Cezary Cezary. I tak jest u Denzela "Rykoszeta" Washingtona.

Nie wiem czy jest to podyktowane jego grą aktorską czy może innym pobudkami, ale fakt jest faktem. Pomimo to rola jak i film naprawdę warte polecenia. Na mojej skali film dostaje "4″ (skala Marcina: 1 słaby - 6 rewelacyjny). Robert Zemeckis czyli reżyser filmu przeszedł długa drogę od filmów lekkich, łatwych i przyjemnych do naprawdę wybitnych dzieł. Wszak zaczynał takimi filmami jak "KTO WROBIŁ KRÓLIKA ROGERA?" czy "POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI". Później było tylko lepiej: "FORREST GUMP", "CAST AWAY - POZA SWIATEM" i teraz "LOT". Bardzo mnie cieszy takowy jego rozwój i oby tak dalej, bo dobrych filmów nigdy za wiele...

TYTUŁ Lot / Flight
PREMIERA W IRLANDII   8 luty 2013
GATUNEK Dramat
CZAS TRWANIA 2 h 18 min
REŻYSER Robert Zemeckis
SCENARIUSZ John Gatins
OBSADA
  • Denzel Washington jako Whip Whitaker
  • Don Cheadle jako Hugh Lang
  • Kelly Reilly jako Nicole
  • John Goodman jako Harling Mays
  • Bruce Greenwood jako Charlie Anderson
PRODUKCJA USA
Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00