Awans do dywizji pierwszej ogromnym sukcesem Polaków z Dublina

Wtorek, 9 Kwiecień 2013

W ostatnim meczu DMBB Division 2 Medicus Polish Basket gościł drużynę Tolka Rovers. Znając już wcześniej wyniki pozostałych spotkań wiadomo było, że nasi koszykarze bez względu na wynik awans do Division 1 mają już zapewniony. To rozluźnienie przełożyło się na dyspozycje w pierwszych minutach spotkania.

Goście nie mając nic do stracenia agresywnie atakowali kosz przeciwnika. Drużyna Tolki złożona z młodych graczy wspierany doświadczonymi koszykarzami niespodziewanie wygrywała po I  połowie.

Szybkie kontry oraz dobra obrona mimo wysokiej skuteczności naszych graczy pozwoliła im prowadzić 5 punktami. Sensacja wisiała w powietrzu jednak poprawienie obrony oraz uważna gra w ataku pozwoliły MPB najpierw dogonić a później wyjść na prowadzenie. Końcowe gry to uważna gra wspierana doświadczeniem które zaowocowało kolejną wygraną. Warto wspomnieć, że w tym sezonie nasi koszykarze nie przegrali meczu na własnej sali. Końcowy wynik 76-67. Trzeba także pochwalić ambicję drużyny gości, która skazywana na porażkę potrafiła podjąć równą walkę. W naszej drużynie po raz kolejny zobaczyliśmy świetną grę na tablicach oraz celne rzuty za 3 punkty (w całym meczu aż 10), które były kluczem do wygranej.

Awans do Division 1 jest największym sukcesem Medicus Polish Basket. Już teraz wiadomo, że przyszły sezon będzie niezwykle ciężki. Osoby zainteresowane wspólnymi treningami jak zwykle są mile widziane. Dodatkowo MPB szuka trenera. Zainteresowanych prosimy o kontakt: jarek-bugalski@wp.pl