Reklama

HSE przestrzega przed zabójczymi pigułkami!

Czwartek, 22 Maj 2014

HSE wydała ostrzeżenie zdrowotne dotyczące nowej na rynku substancji "zbliżonej do ecstasy", po zażyciu której w ostatnich czterech dniach zmarły dwie osoby.

Pigułka, która spowodowała zgon dwóch osób jest również przyczyną zwiększonej liczby młodych ludzi, którzy zostali poddani hospitalizacji po jej zażyciu. Jej działanie zbliżone jest do działania ecstasy, jest jednak zdecydowanie bardziej toksyczna.

Substancja ma postać zielonych pigułek z wizerunkiem jabłka lub zegarka-rolex, z tego też względu nazywana jest Green Apple lub Green Rolex. Jest szczególnie groźna w połączeniu z kokainą, bądź amfetaminą. Rzecznik HSE poinformował, że objawy fizyczne jakie prezentowane są po zażyciu tej pigułki to nasilone pobudzenie, bardzo wysoka temperatura ciała oraz ekstremalnie szybkie tętno serca.

HSE przestrzega przed zażywaniem jakichkolwiek narkotyków, podkreślając że istnieją ku temu poważne powody. Apeluje także, aby osoby odczuwające jakiekolwiek negatywne skutki po zażyciu substancji psychoaktywnych nie wahały się i natychmiast szukały pomocy medycznej.

Komentarze