Reklama

Złombol - extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji

Czwartek, 10 Lipiec 2014

Słyszeliście o Złombolu? Złombol, to extremalna wyprawa samochodami komunistycznej produkcji lub konstrukcji. Celem jest zebranie pieniędzy na zakup rzeczy dla dzieci ze śląskich domów dziecka. O akcji dowiedzieliśmy się od Maćka Kociołka (23 l.) , który razem z Damianem Ginter (19 l.) chcą wziąć udział w rajdzie i wspomóc dzieciaki.

Chłopaki będą przemieszczać się  Polonezem FSO "borewicz" z 1982 roku. Cały wyjazd mają pokryć z własnej kieszeni, ale żeby wziąć udział muszą też zebrać 1000zł z reklam na samochodzie. 100% zebranych pieniędzy idzie na konto fundacji "Nasz Śląsk" i zostanie wydane na pomoc w domach dziecka. Chłopaki mieszkają w Irlandii i szukają darczyńców.

Darczyńcy umieszczają swoje logo firmowe lub zdjęcia i inne wymysły na bolidzie, wpłacając pieniądze na konto akcji. 

"Pomysł narodził sie po obejrzeniu klipu z "Terenwizji" z poprzedniego wyjazdu na NORDKAP. Pomysł wydał mi sie fajny bo łączy przyjemne z pożytecznym - my mamy wakacje w miłym towarzystwie, a jednocześnie zbieramy na domy dziecka. Wiemy, że samochód może nie dojechać bo ma swoje lata, ale to zwiększa przygodę" - mówi Maciek.

Dotychczasowe trasy prowadziły z Katowic do Monaco, na arktyczne koło podbiegunowe, do Azji, do słynnego Loch Ness, do Archaia Olympia w Grecji i na NORDKAP, aby pokazać, że mimo wszystkich obaw da się dojechać takimi "złomami" do wyznaczonego celu. Trasy były bardzo ciężkie: Alpy z bardzo stromymi podjazdami, serpentyny, duże odległości, pustki skandynawskie, łosie, mróz i upały, dziurawe drogi w Bułgarii, chaos w Stambule, nieskończone zachodnie autostrady, szkockie Highlands i niezapomniany legendarny przejazd przez Albanię.

Trzeba mieć świadomość, że Złombol nie jest zorganizowaną wycieczką zadbanych Youngtimerów. Złombol, to nie są wakacje w komfortowym hotelu z katalogu Waszego zaufanego biura podróży. Złombol jest ekstremalną wyprawą bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony organizatorów! (to naprawdę nie jest tylko chwyt marketingowy!!) Nie ma mechaników, nie ma assistance, nie ma lawety, nie ma psychologa, nie ma części, sprzęt, którym jedziemy, jest stary i zmęczony! Nie zapewniamy wodzireja, niańczenia, rozpatrywania skarg i zażaleń, demokracji, wygodnych noclegów ani dobrej pogody! Nikt wcześniej nie sprawdza trasy ani miejsc noclegów!

Start 13 września z Katowic.

Jeżeli chcesz wspomóc Maćka i Damiana skontaktuj się z nimi majlowo:maciejkociolek@yahoo.ie lub przez facebooka:  https://www.facebook.com/boysingreenteam 

Tutaj znajdziecie więcej  informacji: www.zlombol.pl 

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00