Polska wygrała 3:0 w Bukareszcie

Piątek, 11 Listopad 2016

Reprezentacja Polski, w dniu święta dnia narodowego w eliminacjach mistrzostw świata pokonała Rumunię w Bukareszcie 3:0. Po golu Kamila Grosickiego i dwóch Roberta Lewandowskiego. Wygrała w Rumunii po raz pierwszy po 84 latach

W 11. minucie, czyli symbolicznej, bo 11 listopada mieliśmy święto, Kamil Grosicki zdobył pierwszego gola. A w 54. minucie petarda rzucona z trybun wybuchła tuż przed Robertem Lewandowskim. Przez kilka minut leżał ogłuszony. Mimo to, nasz kapitan się zebrał i w drugiej połowie podwyższył na 2:0. A w końcówce jeszcze został sfaulowany i wykorzystał rzut karny. Zbliżył się w ten sposób do najlepszych strzelców w historii polskiej reprerzentacji. Ma już w sumie 42 gole.

RUMUNIA - POLSKA 0:3 (0:1): Grosicki (11.), Lewandowski (83., 90. - karny)

Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Linetty (70. Mączyński), Zieliński (80. Teodorczyk), Grosicki (89. Peszko) - Lewandowski.

Pozostałe wyniki naszej grupy: Armenia - Czarnogóra 3:2 (0:2), Dania - Kazachstan 4:1 (2:1).