Polki przegrały, awans Irlandii

Sobota, 12 Sierpień 2017

W półfinale mistrzostw Europy do lat 18 Dywizji B polskie koszykarki uległy Irlandkom w Dublinie. Zwyciężczynie awansowały do Dywizji A. Biało-czerwone powalczą jeszcze o to w niedzielę z

Do Dywizji A awansują trzy zespoły z dublińskiego turnieju. Finalistki miały więc cel osiągnięty. Pokonane zmierzą się o trzecie miejsce. Przez pewien czas wydawało się, że wyraźnie lepsze będą zawodniczki prowadzone przez Romana Skrzecza. Objęły prowadzenie 7:0, następnie 12:4 i pewnie wygrały pierwwszą kwartę.
W drugiej nastąpiła jednak katastrofa. Gorąco dopingowane Irlandki w połowie meczu prowadziły 28:23. W kwarcie trzeciej ich przewaga sięgnęła już 10 punktów. To jeszcze nie był koniec, bo Polki podgoniły. Gdy było już tylko 51:52 to cel wydawał się bliski. Końcówka okazała się jednak zdecydowanie bardziej udana dla miejscowych. Zwyciężyły 11 punktami. One mają awans, Polki dopiero mogą mieć.