Reklama

Polka skazana w Irlandii na dożywocie zbiera na obrońcę malując obrazy

Sobota, 2 Grudzień 2017

Polka Marta Herda została skazana przez irlandzki sąd na dożywocie za zabójstwo swojego znajomego z premedytacją. Nie zgadza się z wyrokiem. Uważa, że podczas przesłuchania doszło do nieporozumienia. Polka w więzieniu walczy o wolność malując obrazy. Ma nadzieję, że dzięki ich sprzedaży zdobędzie środki na obrońcę. Cytujemy artykuł z Fakt.pl

O Marcie Herdzie, 31-letniej Polce mieszkającej w Irlandii, zrobiło się głośno kilka miesięcy temu. Lokalny sąd skazał ją wówczas na karę dożywotniego więzienia, bo uznano, że kobieta z premedytacją zabiła swojego znajomego pochodzącego z Węgier. Przypomnijmy, że kobieta wjechała samochodem do rzeki, w wyniku czego mężczyzna poniósł śmierć. Sąd uznał, że Marta wykorzystała fakt, iż Csaba nie potrafił pływać i celowo wjechała autem do wody. Zdaniem śledczych,  miała mieć dość hego zalotów mężczyzny.
Bliscy Marty. uważają, że na tak wysoki wyrok wpłynęło nieporozumienie językowe, do którego doszło podczas przesłuchania. Polka miała powiedzieć "I drove to the water". - W zrozumieniu prokuratury wskazywało to widocznie na: wjechałam, czyli miałam cel, wjechałam do wody, bo miałam go dosyć, bo chciałam z tym skończyć - mówi siostra kobiety, Monika. I zapewnia, że był to jedynie nieszczęśliwy wypadek i właśnie to Marta chciała przekazać w sądzie.
Marta Herda i jej bliscy nie poddają się i zamierzają walczyć o sprawiedliwy wyrok. Polka zapowiada apelację w irlandzkim Sądzie Najwyższym oraz zgłoszenie sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. W oczekiwaniu na rozprawę apelacyjną oddaje się w więzieniu swojej wielkiej pasji - malarstwu. Marta maluje obrazy mając nadzieję, że te zostaną sprzedane na aukcji charytatywnej. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafią następnie na konto Fundacji ALFA i zostaną przekazane na walkę prawną w jej obronie.
Pomagać można wchodząc na stronę Pomocdlamarty.pl.

 

 

Komentarze
reklama
Nadchodzące wydarzenia
Najnowsze ogłoszenia
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Organizacja pomocy

Organizacja pomocy

WhatsApp: +337568461
Łazienka LUPO MAX

Łazienka LUPO MAX

+353 899 758 227
Cork
237.00
Meble młodzieżowe BRUNO

Meble młodzieżowe BRUNO

+353 899 758 227
Cork
521.00