Reklama

Polka z Dublina zginęła na Mont Blanc

Niedziela, 1 Lipiec 2018

40-letnia Polka zginęła podczas wspinaczki grupy rodaków na Mont Blanc. Według informacji na Facebooku, kobietamieszkała w Dublinie

Z wiadomości przekazanych przez francuskie służby ratownictwa górskiego wynika, iż kobieta ześlizgnęła się po śniegu i spadła w 200-metrową przepaść. Nie miała założonych raków.
"Do wypadku doszło kiedy kilkunastoosobowa grupa Polaków kierowała się w stronę schroniska na lodowcu Tete Rousse. Jak wyjaśniają służby ratunkowe, po wyjątkowo śnieżnej zimie, nawet w sezonie letnim, na lodowcu utrzymują się duże płaty zlodowaciałego śniegu. Wędrowcy, choć byli wyposażeni w sprzęt wysokogórski nie mieli założonych raków. Do kobiety dotarł zespół ratowników, nie dało się już jej uratować - cytuje Gazeta.pl dziennik "Le Parisien" 
O śmierci Polki poinformował na Twitterze dziennikarz RMF FM Michał Rodak.
Lodowiec Tete Rousse liczy 3 167 metreów wysokości. Jest zwyczajowo wybieranym przez alpinistów etapem w drodze na najwyższy europejski szczyt. Wypadek zdarzył się na poziomie ok. 2700 m n.p.m., już na ostatnim stromym podejściu, jakie dzieliło grupę od schroniska. Jak dotąd nie podano tożsamości ofiary.

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Niedziela, 6 Październik 2019
19:00
Dublin, Voodoo Lounge
Adam Van Bendler w Irlandii

Adam Van Bendler w Irlandii

Piątek, 25 Październik 2019
- Niedziela, 27 Październik 2019
Cork, Limerick, Dublin