Reklama

Dwaj strażacy ranni w pożarze

Piątek, 20 Listopad 2009

Ośmiu strażaków walczyło 14 listopada z rozległym pożarem, który rozpętał się na ternie Uniwersytetu Technologicznego przy ulicy Botanic Avenue na południu Belfastu.

Budynek ten datuje się na rok 1853.

Zdarzenie miało miejsce w części budynku znanej jako Principal’s House, która była w trakcie renowacji. Służby zostały poinformowane o zdarzeniu o godzinie siódmej rano czasu międzynarodowego. Krótko po siódmej straż otrzymała jeszcze kilka informacji o pożarze, ale wtedy funkcjonariusze byli już na miejscu.

Z powodu ognia ewakuowano z terenu Uniwersytetu dwadzieścia sześć  osób.  Chwilowo zostały one przekwaterowane do pobliskich budynków.

Dwóch strażaków odniosło rany (głównie poparzenia) od roztopionego metalu. Udzielono im pierwszej pomocy  na miejscu zdarzenia.

Chris Kerr - szef grupy zajmującej się opanowaniem pożaru w pewnym momencie wydał rozkaz opuszczenia miejsca zdarzenia swoim podwładnym. Powodem był niestabilny stan dachu, którego zawalenie miałoby dla ekipy tragiczne skutki.

Blisko związany z uniwersytetem wielebny Trevor Gribbon uznał pożar za wielki cios dla wszystkich przyjaciół uczelni.

“Na całe szczęście nie było ofiar w ludziach. Bardzo też cieszy fakt, że wspaniali fachowcy zahamowali rozprzestrzenianie  się pożaru w budynku, który jest zabytkiem klasy A. Jeśli pożar rozprzestrzeniłby się jeszcze bardziej, mogłoby już nic z budowli nie zostać.”

Dodał także, że pracownicy uczelni, studenci i w ogóle osoby związane z uczelnią, są teraz zdeterminowane aby odbudować budynek i przywrócić do dawnej świetności. Nie będzie  to łatwe, ale jest bardzo potrzebne, nie tylko dla uniwersytetu i kościoła, ale całej społeczności.

Carmel Hanna wyraziła swoje wyrazy współczucia dla studentów i pracowników uniwersytetu. Obiecała swoją pomoc przy usuwaniu skutków pożaru i zaznaczyła, jak ważny był o dla całej społeczności i miasta.

Strażakom składamy wyrazy uznania za brawurową akcję, a dwójce rannych życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00