Reklama

Broszura na temat polskich emigrantów poddana ostrej krytyce

Środa, 13 Luty 2019

O broszurze, z której wiedzę na temat imigrantów, zwłaszcza Polaków, mieli czerpać uczniowie jednej ze szkół w angielskim Peterborough jako pierwsza poinformowała na Twitterze profesor historii i działaczka na rzecz praw imigrantów Tanja Bueltmann - pisze portal Emito.net. Nauczycielka zrobiła to po tym, jak zgłosili się do niej oburzeni rodzice jednego z polskich uczniów

W broszurze zaprezentowano efekty masowej imigracji do Peterborough, w szczególności Polaków, którzy w tym angielskim mieście stanowią największą grupę przyjezdnych. Przeważają negatywne opinie. Na przykład, że Polacy handlują narkotykami, piją na ulicach, wszczynają bójki, przez co dochodzi do niepokojów społecznych pomiędzy nimi a Anglikami i innymi imigrantami z Europy. 
„Policja jest często wzywana z powodu kłótni, a czasem walk między poszczególnymi grupami. Takie zachowanie jest problematyczne dla osób starszych, ponieważ czują się one wyizolowane i boją się wychodzić z domów z obawy, że zostaną napadnięte” - napisano.
W broszurze można też przeczytać, że „w niektórych domach w Peterborough mieszka po 10-15 osób, co prowadzi do tego, że na ulicach gromadzą się śmieci, które przyciągają szczury”. A dalej: “Jest to problem ekologiczny, ponieważ małe dzieci oraz osoby starsze mogą zarazić się groźnymi chorobami, gdyż te grupy są najbardziej podatne na zachorowania”.Poza tym można też przeczytać, że imigranci powodują „wzrost kosztów opieki zdrowotnej” czy „wydatków socjalnych”. - Nigdy nie widziałam czegoś tak źle przygotowanego. To zbiór pozbawionych dowodów odniesień na temat niepokojów społecznych, do negatywnego wpływu na seniorów (…) To kompletnie nie do przyjęcia. Jedne fragmenty to manipulacje, ale te najgorsze to kłamstwa używające haniebnej retoryki, która potencjalnie może służyć do podżegania do nienawiści przeciwko polskiej społeczności – napisała na Twitterze prof. Tanja Bueltmann.
Broszura o nazwie GCSE Geography była zamieszczona na stronie firmy Tes Global Group oferującej materiały dla nauczycieli. Arkusz został stworzony przez anonimowego użytkownika sieci, lecz - jak wynika ze strony firmy - był wielokrotnie używany przez pedagogów.
Wpis na Twitterze prof. Bueltmann sprawił, że firma Tes usunęła materiał ze strony. Wydała też komunikat oznajmiający, że zbada sprawę. „Ponieważ jesteśmy platformą z otwartym dostępem, a nie wydawcą, nie sprawdzamy każdego materiału, który jest publikowany na stronie. Opieramy się na naszej społeczności, która zgłasza problemy” - napisali przedstawiciele firmy w odpowiedzi na pytanie polskiego dziennikarza Jakuba Krupy.

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Prywatna Klinika

Prywatna Klinika

Niedziela, 9 Czerwiec 2019
20:00
Dublin, Helix
Najnowsze ogłoszenia
Organizacja pomocy

Organizacja pomocy

WhatsApp: +337568461
Łazienka LUPO MAX

Łazienka LUPO MAX

+353 899 758 227
Cork
237.00
Meble młodzieżowe BRUNO

Meble młodzieżowe BRUNO

+353 899 758 227
Cork
521.00
Narożnik FOCUS

Narożnik FOCUS

+353 899 758 227
Cork
912.00