Reklama

Mieszkanka Cork amputowała sobie palec z powodu chronicznego bólu

Środa, 27 Luty 2019

Megan Cullen z Cork w Irlandii samodzielnie przeprowadziła amputację własnego palca. 25-letnia kobieta nie umiała znieść nieustannego bólu, z którym zmagała się od 2011 roku. Wtedy przypadkowo przytrzasnęła palec drzwiami od samochodu i musiała przejść dwie operacje.Od tego momentu cierpiała na kompleksowy zespół bólu regionalnego i była zmuszona do zażywania mocnych leków przeciwbólowych

Każdego dnia musiała zażywać morfinę i inne leki przeciwbólowe. Po tym jak roztrzaskała sobie palec wskazujący, przeszła dwie operacje rekonstrukcyjne. Po zabiegach, zdiagnozowano u niej kompleksowy zespół bólu regionalnego (CRPS), nazywany także zespołem Sudecka. Choroba ta może rozwinąć się zarówno u zdrowych osób, jak i u tych, które doznały jakiś urazów np. złamań Osoba dotknięta tym schorzeniem odczuwa chroniczny ból, tkliwość i obrzęk. Jak podaje "The Sun", Megan zmagała się z tymi dolegliwościami od 18. roku życia. W końcu poprosiła lekarzy, by przeprowadzili amputację i odcięli bolący palec. Medycy nie chcieli jednak na to przystać. Zamiast tego przepisywali kolejne, silne leki.
Zdesperowana Cullen postanowiła w końcu sama przeprowadzić "operację". Wykonała ją w domu, ale nie zdradziła w jaki sposób. – Nie chce żeby ludzie brali ze mnie przykład – powiedziała. Wyznała jednak, że głośno krzyczała. Po wszystkim wyrzuciła palec do śmieci i poprosiła matkę, by wezwała pogotowie, a następnie... zapaliła papierosa. Po udzieleniu pomocy medycznej, lekarze skierowali ją na badania psychiatryczne, szybko jednak odkryli, że nie jest chora psychicznie. 

 

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Prywatna Klinika

Prywatna Klinika

Niedziela, 9 Czerwiec 2019
20:00
Dublin, Helix
Najnowsze ogłoszenia
Organizacja pomocy

Organizacja pomocy

WhatsApp: +337568461
Łazienka LUPO MAX

Łazienka LUPO MAX

+353 899 758 227
Cork
237.00
Meble młodzieżowe BRUNO

Meble młodzieżowe BRUNO

+353 899 758 227
Cork
521.00
Narożnik FOCUS

Narożnik FOCUS

+353 899 758 227
Cork
912.00