Reklama

Polka dostanie 78 tys. euro za wtargnięcie gardy do jej domu

Piątek, 5 Lipiec 2019

Judyta Rozmysłowicz z Sallins w hrabstwie Kildare pozwła gardę i ministerstwo sprawiedliwości za bezprawne wtargnięcie funkcjonariuszy do jej domu i dostanie odszkodowanie w wysokości 78 tysięcy euro

Było to niemal dokładnie siedem lat temu, bo w lipcu 2012 roku. Wiadomo jednak, że sprawy sądowe ciągną się latami. Garda wtargnęła do domu 25-letniej kobiety w poszukiwaniu jej partnera, który nie stawił się w sądzie na rozprawie. Kobieta w tamtej sytuacji na pukanie funkcjonariuszy delikatnie uchyliła drzwi nie chcąc, żeby jej pies wybiegł na ulicę i poinformowała policjantów, że poszukiwanego nie ma w domu. Ci nie dali temu wiary i bez nakazu rewizji wtargnęli do środka. Policjanci upierali się, żę mężczyzna musiał tam być chwilę wcześniej, wskazując na poruszoną zasłonę. Polka upierała się, że zasłona musiała zostać poruszona przez psa. Gdy policjanci wtargnęli, kobieta przewróciła się i doznała urazu stopy.
Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który jednak w 2016 roku odrzucił pozew. Pani Justyna odwołała się do Sądu Apelacyjnego i tu już decyzja była inna. Polce przyznano 50 tys. euro zadośćuczynienia za odniesione obrażenia oraz 25 tys. euro za naruszenie jej konstytucyjnego prawa do nienaruszalności domu. Poszkodowana otrzyma też 3 300 euro za utratę zarobków, ponieważ z powodu urazu nie miała pracy przez sześć tygodni.

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Niedziela, 6 Październik 2019
19:00
Dublin, Voodoo Lounge
Adam Van Bendler w Irlandii

Adam Van Bendler w Irlandii

Piątek, 25 Październik 2019
- Niedziela, 27 Październik 2019
Cork, Limerick, Dublin