Reklama

300 pracowników Apple w Cork straciło pracę

Czwartek, 29 Sierpień 2019

Niedługo po tym, gdy wyszło na jaw, że pracownicy Amazona, Google, Facebooka, Microsoftu i Apple odsłuchują klipy nagrane przez asystentów głosowych czy w komunikatorach, większość (poza Microsoftem) dość szybko zaprzestała tych praktyk. Apple poszedł o krok dalej i zapowiedział zerwanie kontraktów z setkami pracowników, którzy byli odpowiedzialni za owo słuchanie. Pracę straciło 300 zatrudnionych w Cork

W zeszłym miesiącu Apple przyznał, że wysyłał dane dźwiękowe do swoich pracowników kontraktowych, by ulepszać Siri (inteligentny asystent osobisty, będący częścią systemów operacyjnych Apple). Z ich raportów wynika, że czasem docierały do nich rozmowy zawierające dane osobowe, a część użytkowników była oburzona faktem, że nie została poinformowana o takich działaniach na etapie rejestracji. Firma nie tylko zakończyła słuchanie rozmów, ale też przeprowadziła masowe zwolnienia. "
W raporcie "The Guardian" ujawniono, że ponad 300 zatrudnionych w placówce w Cork w Irlandii straciło pracę, a niektórych odesłano z kwitkiem nawet niecały tydzień po wypowiedzeniu.  Jak powiedział redakcji jeden z pracowników: "Apple, rekrutując wśród firm dostawczych w Irlandii, nie bierze absolutnie żadnej odpowiedzialności za zatrudnienie pracowników kontraktowych i ich traktowanie w pracy. Robią, co chcą, a kiedy już skończą twój projekt albo go spartaczą (jak teraz), mówią twojej firmie, żeby cię wypuścili, co właśnie robią. To nadchodziło od ponad roku. Jak mogli tego nie widzieć? Czy w ogóle myśleli o ochronie swoich pracowników albo ich reputacji? Wszyscy zostaliśmy wyrzuceni po tym skandalu, nic nas przed tym nie chroniło. Ponad 300 za jednym razem w Cork, bez żadnej odprawy, z tygodniowym wypowiedzeniem"

Komentarze
reklama
Kursy walut
Waluta Kurs
EUR 1 PLN
GBP 1 PLN
Pogoda
/assets/img/trd.png
Nadchodzące wydarzenia
Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Koncert Sidneya Polaka w Dublinie

Niedziela, 6 Październik 2019
19:00
Dublin, Voodoo Lounge
Adam Van Bendler w Irlandii

Adam Van Bendler w Irlandii

Piątek, 25 Październik 2019
- Niedziela, 27 Październik 2019
Cork, Limerick, Dublin