Reklama

Polak poszukiwany w Irlandii Płn. zatrzymany w Łodzi

Środa, 2 Październik 2019

Poznańscy "łowcy głów" zatrzymali w Łodzi mężczyznę, na którym w Irlandii Północnej ciąży ponad 80 zarzutów dotyczących między innymi przestępstw seksualnych na szkodę dzieci. Był poszukiwany dwoma Europejskimi Nakazami Aresztowania

Teraz w łódzkim areszcie czeka na decyzję sądu o ewentualnej ekstradycji. Na jego trop wpadli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, tak zwani "łowcy głów". Policja z Irlandii Północnej od jakiegoś czasu prowadziła dwa śledztwa w sprawie przestępstw seksualnych na szkodę dzieci oraz osób starszych i nieporadnych. - Podejrzanym okazał się Polak mieszkający na stałe od kilkunastu lat w Irlandii Północnej. Mężczyźnie postawionych zostało łącznie ponad 80 zarzutów. Po opuszczeniu irlandzkiego policyjnego aresztu podejrzany zniknął. 4 i 26 września zostały za nim wydane dwa Europejskie Nakazy Aresztowania (ENA).
Policjanci z Poznania, którzy zajęli się sprawą, ustalili, że podejrzany sprzedał swoje mieszkanie w Irlandii Północnej za dość dużą sumę pieniędzy. Kilkanaście lat wcześniej służył jako najemnik w Legii Cudzoziemskiej. Łowcy dostali cynk, że podejrzany może znajdować się w Łodzi. - Coś, co wydawało się mało prawdopodobne, okazało się prawdą. Uciekinier jakiś czas temu poznał kobietę z tego miasta i dwa miesiące temu wprowadził się do jej mieszkania. Tam został zatrzymany – powiedział rzecznik poznańskiej komendy Zaznaczył, że wiadomość o zatrzymaniu przekazana została do Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, które koordynowało akcję oraz oficerowi łącznikowemu, który był w stałym kontakcie z policją Irlandii Północnej. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego w Łodzi, gdzie oczekuje na decyzję sądu o przekazaniu go do Belfastu. 

 
Komentarze

Komentarze
Pogoda w Irlandi
Notowania walut
MIR E-wydanie
reklama
Najnowsze ogłoszenia
-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

-30% Przeprowadzki & TRANSPORT

698722915
DTD-Kurier IrlandiaPolska

DTD-Kurier IrlandiaPolska

00353851105192
Cała Irlandia i Polska
19.00
Wolswagen Bora

Wolswagen Bora

0892204937
Dublin 15
550.00
Przyczepka samochodowa 200x106

Przyczepka samochodowa 200x106

221002047
Ul. Kuźnicza 6-8
1 799.00