Polska - Słowenia 3:2 na koniec eliminacji

Środa, 20 Listopad 2019

Kiedy już w 3. minucie Sebastian Szymański zdobył debiutanckiego gola w reprezentacji zdawało się, że będzie to efektowne zwieńczenie wygranych eliminacji, ale takie nie było. Na szczęście mamy "Lewego". Był to też pożegnalny, 66. w reprezentacji mecz Łukasza Piszczka. Schodzącemu z boiska zawodnicy ustawili tzw. szpaler

Już w 6. min. z powodu kontuzji zszedł Kamil Glik (przez co zamiast 30 aż 45 minut na boisku musiał zostać Łukasz Piszczek). Słoweńcy szybko wyrównali i było średnio.
Jednak mamy Roberta. Nasz kapitan w 54. min popisał się kapitalną akcją, po której zdobył swojego szóstego gola w tych eliminacjach.
Ale to na nic. Siedem minut później znowu był remis.
A jednak... Znów akcja Lewandowski ego, przerzut do Kamila Grosickiego, zgranie głową i do siatki trafia ten, po którym tego najmniej by się spodziewano - Jacek Góralski. Jednak. Mamy to!

POLSKA - SŁOWENIA 3:2 (1:1). Bramki: Szymański (3.), Lewandowski (54.), Góralski (81.) - Matjavż (14.), Ilicić (61.).
Skład Polaków: Szczęsny - Piszczek (45. Kędziora), Glik (6. Jędrzejczyk), Bednarek, Reca - Szymański (85. Jóźwiak - debiut), Góralski, Krychowiak, Zieliński, Grosicki - Lewandowski.

Pozostałe wyniki naszej grupy: Macedonia - Izrael 1:0 (1:0), Łotwa - Austria 1:0 (0:0).
6. Łotwa 3 3-28

Kiedy już w 3. minucie Sebastian Szymański zdobył debiutanckiego gola w reprezentacji zdawało się, że będzie to efektowne zwieńczenie wygranych eliminacji, ale takie nie było. Na szczęście mamy "Lewego".

A tu filmik z dwiema kapitalnymi akcjami Lewandowskiego - bramką i asystą.